bolix - hydroizolacja balkonu folią w płynie

Jakie są zalety dla wykonawcy wynikające ze stosowania płynnych folii do hydroizolacji podpłytkowej na tarasach lub balkonach?

Każda płyta balkonowa powinna być zaizolowana termoizolacyjnie (zarówno od strony spodniej jak i wierzchniej) w przeciwnym wypadku będzie dużym liniowym mostkiem cieplnym, co doprowadzi do strat cieplnych oraz przemarzania stropów i ścian na styku z płytą balkonową. Przynajmniej jedna warstwa hydroizolacji powinna znajdować się możliwie jak najwyżej (bezpośrednio pod płytkami) i powinna być wywinięta na ścianę na wysokość ok. 5-8 cm. W praktyce oznacza to, że powinno się zastosować hydroizolację w postaci filii BOLIX Hydro na jastrychu i bezpośrednio na niej przykleić płytki spoinując je fugą BOLIX AquaStop. W celu trwałego połączenia płaszczyzny pionowej (ściany) i poziomej (balkonu) na styku jastrychu płyty balkonowej i ściany stosuje się taśmy elastyczne. Dla wykonawcy wykonanie warstwy hydroizolacji bezpośrednio pod płytkami jest dużym ułatwieniem zarówno w przypadku remontu balkonu jak i w przypadku nowej inwestycji. Często zdarza się, iż balkon przecieka a woda uszkadza kolejne warstwy wspornika i/lub wykończeniowe tego elementu. Przeciekanie jest najczęściej spowodowane uszkodzeniem hydroizolacji balkonu lub jej brakiem. Remont takiego elementu jest pracochłonny oraz kosztowny jeśli używa się tradycyjnych metod (skucie jastrychu, odnowienie papy, wykonanie nowej wylewki). W przypadku stosowania folii w płynie, po usunięciu płytek i przygotowaniu podłoża, nanosi się bezpośrednio pod płytki folię, w którą wtapia się w warstwę siatki z włókna szklanego. Tak wykonana izolacja pozwala wyeliminować kilka czasochłonnych czynności oraz ograniczyć koszty materiałowe. Ponadto hydroizolacja znajdująca się bezpośrednio pod płytkami chroni wszystkie warstwy balkonu, łącznie z jastrychem. Wykonawca, stosując takie rozwiązanie ma pewność, że hydroizolacja jest ciągła a niewielkie pęknięcia podłoża są zaizolowane.

W przypadku wykańczania nowego balkonu folia w płynie pozwala uniknąć stosowania ciężkich nieporęcznych metod izolacji jak papa. Dodatkową zaletą stosowania folii w płynie jest możliwość wykonania szczelnej izolacji (przy użyciu odpowiednich taśm) nawet w miejscach dylatacji. Bardzo dobra przyczepność folii w płynie BOLIX Hydro do obróbek blacharskich pozwala skuteczniej wyeliminować miejsca sączeń wody, które uszkadzają balkon. Stosowanie folii w płynie daje większe bezpieczeństwo użytkowania balkonu ponieważ ewentualne uszkodzenie płytki skutkuje mniejszym rozmiarem usterki, co w mniejszym stopniu obciąża dokonującego naprawy.


źródło: www.bolix.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty