atlas - naprawa balkonu z odsłoniętym zbrojeniem

Naprawa balkonu z odsłoniętym zbrojeniem

Prace podłogowe

Jak należy prawidłowo naprawić stary balkon z uszkodzoną częścią płyty - wykruszony narożnik i częściowo krawędzie płyty balkonowej oraz widoczne są elementy zbrojenia.

Widoczne części zbrojenia należy oczyścić z rdzy np. za pomocą drucianej szczotki. Do uzupełnienia ubytków w betonie proponuję zaprawę ATLAS TEN-10. Wyrób ten można stosować w warstwie o grubości od 5 do 30 mm. Jeśli jednak naprawie podlegać będzie więcej balkonów, np. w całym bloku, wówczas najlepiej jest skorzystać z systemu naprawy betonu i żelbetu ATLAS BETONER.

Podłoże pod TENA-10 powinno być mocne, oczyszczone z kurzu, brudu i słabo przylegających części, pozostałości starych farb, olejów i innych substancji mogących osłabić przyczepność zaprawy. Ponadto powierzchnia podłoża powinna być szorstka i porowata. Jeśli w podłożu występują rysy i spękania, wówczas należy je poszerzyć do 5 mm.
Bezpośrednio przed zastosowaniem właściwej zaprawy, podłoże należy zwilżyć wodą i nanieść na nie, za pomocą pędzla, warstwę kontaktową przygotowaną z połączenia 10 kg TENA-10 z 1,8 l wody i 0,9 kg EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS. Następnie, metodą “mokre na mokre”, nakładamy zaprawę ATLAS TEN–10, dbając przy tym o dokładne zapełnienie (na wcisk) istniejących rys i spękań. Aby przygotować warstwę właściwą, stosujemy proporcje: 25kg TEN-10 na 3-3,75 l wody.
Warstwa kontaktowa, przygotowana wg powyżej podanego przepisu, wystarcza na pokrycie ok. 10 mkw. powierzchni.
Przy warstwie właściwej przyjmujemy, że 2 kg TENA-10 wystarczy na wyrównanie jednego milimetra grubości na powierzchni 1 mkw. Pamiętając, że minimalna grubość warstwy wynosi 5 mm, możemy przyjąć, że przy tej grubości zużyjemy ok. 10 kg Tena-10 na 1 mkw.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty