atlas - przygotowanie podłoża pod wykładzinę

Przygotowanie podłoża pod wykładzinę

Prace podłogowe

Usunąłem warstwę starego parkietu położonego na Subit. Chciałbym w to miejsce położyć wykładzinę dywanową. Jak przygotować podłoże pod wykładzinę?

Po zerwaniu starego parkietu należy odpowiednio przygotować podłoże. Na wstępie oceniamy stopień nierówności oraz grubość posadzki jaką chcemy uzyskać. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ na podstawie tej oceny dokonujemy wyboru odpowiedniego materiału. Proponujemy zastanowić się, czy zależy nam na cienkowarstwowym wyrównaniu powierzchni, czy też na podniesieniu powierzchni posadzki o kilka centymetrów.
Przed cienkowarstwowym wyrównaniem podkładu, który będziemy wykonywać za pomocą samopoziomującej masy szpachlowej TERPLAN N (od 2 mm do 10 mm) należy koniecznie usunąć Subit z całej powierzchni. Oczyszczoną powierzchnię należy zagruntować emulsją gruntującą ATLAS UNI-GRUNT PLUS. Jeśli nierówności są większe niż 5 mm, wtedy możemy zastosować np. ATLAS SAM 100 (od 5 do 30 mm) lub TERPLAN R (od 5mm do 30 mm).
Możemy też wybrać inny wariant tzw. posadzkę na warstwie oddzielającej. Wtedy na warstwie Subitu wykonujemy izolację z folii budowlanej. W tym przypadku niezbędne jest wykonanie dylatacji przyściennych za pomocą taśm dylatacyjnych lub cienkich pasków styropianu. Jeśli w starym podkładzie istnieją dylatacje pośrednie, należy pamiętać o przeniesieniu ich na nowy podkład. Na tak przygotowanym podłożu można wykonać posadzkę jastrychową typu SAM 150, SAM 200 (minimalna grubość podkładu 30 mm), TERPLAN R (minimalna grubość podkładu to 20 mm).
Do dalszych prac można przystąpić po okresie dojrzewania podkładu, ponieważ musi on osiągnąć odpowiednią (zalecaną przez producenta wykładziny, paneli, parkietu itp.) wilgotność.
Oprócz wylewek samopoziomujacych, można użyć jednego z podkładów ATLAS POSTAR

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty