atlas - wylewka na płytki

Wylewka na płytki

Prace podłogowe

Czy na stare kafelki, nierówno położone, można wylać posadzkę samopoziomującą, i potem na to położyć nowe płytki w łazience? Chciałbym uniknąć kucia podłogi podczas remontu.

Odradzam takie rozwiązanie, choć oczywiście jest ono możliwe. Problem w tym, że podkład wylany na starych płytkach nie zwiąże się z podłożem, więc według terminologii budowlanej musi być traktowany jako wykonany na warstwie oddzielającej. A minimalna grubość takiej wylewki powinna wynosić co najmniej 3 cm.
Pomijając już najlepsze moim zdaniem rozwiązanie, jakim jest bez wątpienia skucie starych płytek, zachęcam Pana do innej technologii, a mianowicie do zastosowania kleju ATLAS PLUS MEGA o podwyższonej przyczepności bezpośrednio na starych płytkach (bez wylewania podkładu). Jest to klej, który przy producenckiej deklaracji zgodności z normą PN-EN 12004 posiada oznaczenie klasy C2E. Grubość warstwy sklejenia wynosi nawet 2 cm.
Aby jeszcze wzmocnić połączenie proponuje zastosować grunt zwiększający przyczepność ATLAS GRUNTO-PLAST. Radzę również, aby wykonał pan próbę polegającą na przyklejeniu dwóch czy trzech płytek na pokrytej takim gruntem starej okładzinie i odrywaniu ich ręką po 3 dniach. Wynik próby należy uznać za dobry, jeśli nie uda się panu oderwać płytek lub część klej pozostanie na starych płytkach. W tym drugim przypadku (zerwanie następuję w warstwie kleju) należy dłużej poczekać z użytkowaniem nowo przyklejonej okładziny.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty