atlas - zabezpieczenie SAM-a w łazience

Zabezpieczenie SAM-a w łazience

Prace podłogowe

W łazience, o powierzchni 12 mkw., ułożone zostało ogrzewanie podłogowe, na które została wylana posadzka betonowa. Przed ułożeniem glazury trzeba było podnieść poziom o ok 2cm. W tym celu kafelkarz wylał podkład samopoziomujący ATLAS SAM 100. Czy zostało to zrobione prawidłowo i czy nie będziemy mieć w przyszłości żadnych problemów?

Prace nie zostały wykonane prawidłowo.
Materiał jakim jest SAM 100 nadaje się do wykonywania warstw wyrównujących na podkładach stosowanych w systemach ogrzewania podłogowego. Stosuję się go w grubościach od 5 mm do 30 mm. Niestety, w podanym przez Panią przypadku inna właściwość ma tu większe znaczenie. SAM 100 jest wylewką na bazie gipsu i nie jest polecany do łazienek ze względu na to, że kontakt z wodą tego materiału może spowodować jego pęcznienie i w efekcie uszkodzenie posadzki. Powinien zostać użyty np. podkład ATLAS POSTAR 20.
Przy założeniu, że płytki nie zostały jeszcze ułożone, można zastosować po okresie 14 dni od wykonania wylewki z Sama 100 /przyjmuje się, że czas wysychania SAMA 100 wynosi 1cm na 7dni /, warstwę izolującą z folii w płynie ATLAS WODER E. Folia w płynie wraz z zastosowanymi dodatkowo taśmami uszczelniającymi w miejscach połączeń ściany z posadzką oraz kołnierzem uszczelniającym przy kratce ściekowej zabezpieczy wylewkę z SAMA 100 przed dostępem wilgoci. WODERA E należy nanieść w grubości ok.1,5 mm.
Po wyschnięciu izolacji przeciwwilgociowej można już bez obaw układać płytki z zastosowaniem kleju elastycznego np. ATLAS PLUS MEGA lub ATLAS PLUS.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty