atlas - wykonanie podkładu podłogowego z ogrzewaniem wodnym

Wykonanie podkładu podłogowego z ogrzewaniem wodnym

Prace podłogowe

Zamierzam wykonać podkład podłogowy z ogrzewaniem wodnym na warstwie styropianu. Słyszałem, że można do tego celu użyć SAMA 200. Na co zwrócić uwagę przed przystąpieniem do prac oraz w trakcie realizacji?

Mocowanie rurek
Instalacja grzewcza powinna być wykonana zgodnie z projektem. Rurki powinny być dokładnie zamocowane do podłoża, aby podczas wylewania zaprawy nie wypłynęły na jej powierzchnię. Rurki grzejne powinny przejść wcześniej próbę szczelności i zostać napełnione zimną wodą.
Materiałem, który można użyć do wykonania tego typu jastrychu jest wymieniony przez Pana podkład podłogowy ATLAS SAM 200. Przed przystąpieniem do wykonania podkładu należy sprawdzić instalację i dobrze ją przymocować, aby nie wypłynęła. W przypadku ogrzewania wodnego przed wylaniem jastrychu, rury należy wypełnić wodą. Wylewkę zalecam wykonać w dwóch warstwach, przy czym pierwsza powinna być wylana do górnej krawędzi rurek grzewczych, a druga sięgać przynajmniej 25 mm ponad nie. Drugą warstwę wylewki proszę wykonać po wstępnym związaniu pierwszej (min. po 24 godzinach). Jeżeli instalacja jest dobrze wykonana i przymocowana, wówczas jastrych można wykonać w całości od razu.
Ogrzewanie można włączyć najwcześniej po 7 dniach od wylania SAMA 200,Temperaturę należy zwiększać stopniowo o max. 3 stopnie Celsjusza na dobę. Pełne ogrzewanie będzie możliwe po 28 dniach.

Podkład podłogowy grzewczy (nośnik podłogowej instalacji grzewczej). Atlas Sam 150 i 200 zaleca się wykonywać w dwóch warstwach: I - do wysokości rurek grzewczych, natomiast II - min. 25 mm nad przewód grzejny. Sumaryczna grubość podkładu poza przewodem powinna wynosic 45 mm.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty