atlas - naprawa uszkodzonego podjazdu

Naprawa uszkodzonego podjazdu

Prace podłogowe

Potrzebuję naprawić uszkodzony beton na podjeździe przed domem. Był tam wykuty rowek i poprowadzony kabel do futrki. Niestety po zalaniu zwykłą wylewką betonową, wszystko praktycznie po zimie odpadło. Szczelina, a raczej rowek ma długość około 4m, szerokość od 5 do 9cm, głębokość około 3-4cm. Jakie materiały z Waszej oferty mógłbym zastosować?

Do naprawy uszkodzonego podjazdu proponuję Panu szybkotwardniejącą zaprawę do napraw betonu ATLAS TEN 10 lub zaprawę ATLAS MONTER.
Przed zastosowaniem TENA 10 podłoże należy oczyścić ze starych zapraw, kurzu i brudu. Następnie zastosować TEN 10 dwuwarstwowo tzn. po dokładnym przygotowaniu podłoża zwilżyć go wodą i nanieść przy pomocy pędzla lub szczotki warstwę kontaktową przygotowaną poprzez rozrobienie Tena -10 z wodą i Emulsją Elastyczną Atlas w proporcjach do 10 kg Tena -10 dodać 1,8 l wody i 0,9 l Emulsji Elastycznej. Po tej czynności, kierując się metodą "mokre na mokre" zastosować zaprawę Ten - 10. Ubytek należy wypełnić bardzo dokładnie na wcisk następnie gdy zaprawa zacznie wiązac tj. po ok. 1 godz. należy ją wygładzić i zatrzeć metalową pacą. Zaprawę Ten 10 można układać w warstwie o grubości od 5 do 30 mm. Użytkowanie posadzki można rozpocząć już po ok. 3 godz.
Drugą zaprawą, która w tym przypadku również można polecić jest szybkowiążąca zaprawa ATLAS MONTER. Ma ona bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Podłoże powinno być również starannie oczyszczone i bezpośrednio przed zastosowanie MONTERA nawilżone wodą, by nie nastąpiło zbyt gwałtowne odciąganie wody z zaprawy. Przy zastosowaniu zaprawy MONTER wskazane jest, by jednorazowo przygotować taką ilość zaprawy, którą można wykorzystać w czasie krótszym niż 15 minut.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty