atlas - naprawa tynku cienkowarstwowego

Naprawa tynku cienkowarstwowego

Prace tynkarskie

Firma wykonawcza, która położyła tynk mineralny na dociepleniu z wełny mineralnej (bardzo drobny baranek), nie zrobiła tego dobrze. Tynk jest nierówno zatarty, a w dwóch miejscach odpada od warstwy kleju z siatką. Czy można teraz - czym i jak - wyszpachlować elewację (tj .zrobic gladź) i pomalować elewację farbą?

Oczywiście może Pan zaszpachlować tynk mineralny zaprawą ATLAS REKORD i przemalować tak uzyskaną gładką elewację farbą silikatową. Przedtem należy jednak ocenić, czy tynk odpowiednio mocno trzyma się warstwy zbrojącej (można mieć tutaj wątpliwości, bo jak Pan sam napisał, w dwóch miejscach już odpadł ). W związku z tym należy stwierdzić, jaka jest przyczyna tej usterki. W przypadku gdyby miał Pan kłopoty z samodzielną oceną, proszę o kontakt z najbliższym Centrum Doradztwa Budowlanego Atlas (telefony na naszej stronie internetowej) w celu ustalenia wizyty naszego doradcy, który w takiej ocenie pomoże.
Zakładając, że tynk dobrze trzyma się podłoża, najlepszym rozwiązaniem w celu uzyskania gładkiej powierzchni jest zastosowanie zaprawy ATLAS REKORD. Jest to mineralna biała zaprawa szpachlowa, zawierająca w swoim składzie między innymi specjalnie dobrane włókna, zapobiegające pękaniu powierzchni. Przed nałożeniem zaprawy ATLAS REKORD należy tynk zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Następnie uzyskaną gładką powierzchnię należy pomalować podkładem pod farbę silikatową ARKOL SX. Po wyschnięciu podkładu można przystąpić do naniesienia farby silikatowej ATLAS ARKOL S.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty