atlas - naprawa ścian balkonu

Naprawa ścian balkonu

Prace tynkarskie

Pragnę wyremontować balkon swojego mieszkania w bloku wykonanym z płyt betonowych nieotynkowanych (fabryka domów). Zarówno ściany, jak i sufit wyglądają jak żółty (dziurawy) ser. Otwory mają wielkość od 1 do 5 mm średnicy i do kilku mm głębokości. Będę wdzięczny za poinformowanie mnie, jaki rodzaj gładzi użyć, żeby opisane powierzchnie wyrównać i przygotować je do malowania farbą emulsyjną zewnętrzną. Balkon jest odkryty i narażony na całoroczne oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Do naprawy powierzchni ścian i sufitu balkonu, proponuję użyć mineralnej zaprawy szpachlowej ATLAS REKORD.
Stosuje się ją zarówno do ostatecznego wykańczania powierzchni ścian wewnętrznych i zewnętrznych – tzw. gładź, jak i do wypełnienia miejscowych ubytków. ATLAS REKORD jest mineralną szpachlą produkowaną na bazie białego cementu i dodatków. Jest mrozo- i wodoodporna. Można ją stosować w grubości warstwy od 1 do 10 mm. Podłoże pod ATLAS REKORD powinno być odpowiednio przygotowane, oczyszczone z kurzu i brudu, starych powłok malarskich itp. Źle związane lub osypliwe części powierzchni należy usunąć np. przy pomocy szczotki drucianej. Jeżeli podłoże jest chłonne należy je zagruntować emulsją gruntującą ATLAS UNI-GRUNT. Wszystkie większe i głębokie ubytki należy przed użyciem REKORDA wypełnić przy użyciu ZAPRAWY WYRÓWNUJĄCEJ w grubości warstwy od 2 do 15 mm, jeszcze większe ubytki można uzupełnić ZAPRAWĄ TYNKARSKĄ ATLAS.
Zaprawę ATLAS REKORD stosuje się w sposób podobny do nakładania gładzi na ścianę, tzn. naciąga się ją równomiernie metalową pacą, a następnie lekko przeciera pacą filcową, a po wyschnięciu przeciera papierem ściernym. Tak przygotowane podłoże nadaje się do malowania farbami.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty