atlas - gładź gipsowa na świeżym tynku

Gładź gipsowa na świeżym tynku

Prace gipsowe

Będę szpachlował ściany na nowym tynku cementowo-wapiennym; zastanawiam się nad wyborem gładzi szpachlowej. Jedna z opcji to gips Nowej Doliny Nidy. Który z rodzajów gipsu państwo polecacie do szpachlowania? Czy szpachla po wyschnięciu daje kolor biały, czy szary?

Z Pana informacji wynika, że tynk na ścianie jest nowy. Przypuszczam, że położenie gładzi ma na celu jedynie wygładzenie powierzchni, a nie wyrównywanie, dlatego polecam Panu produkty wykorzystywane przez wykonawców jako ostateczna warstwa przy wykonaniu gładzi gipsowych.
Do szpachlowania opisanej przez Pana ściany zalecam Gips Szpachlowy Nowa Formuła lub Gładź Gipsową.
Jeżeli jednak zachodzi jednocześnie konieczność wyrównania ściany w niektórych miejscach, doskonale sprawdzi się w tych czynnościach Gips Szpachlowy Nowa Formuła, który można nakładać w warstwach nawet do 5 mm. Gips Szpachlowy Nowa Formuła ma zastosowanie zarówno przy cieniutkich, jak i przy grubszych warstwach, z powodzeniem też można stosować go do ostatecznego wykończenia powierzchni - łatwo się nakłada i szlifuje, nie pyli. Po wyschnięciu warstwa gładzi z Gipsu Szpachlowego Nowa Formuła ma kolor szaro-biały. Jeżeli chce Pan mieć gładź w kolorze jasnobiałym, to polecam opisaną wcześniej Gładź, przy czym najlepiej stosować ją do ostatecznego wykończenia. Do uzupełniania ubytków lepiej użyć zwykłego Gipsu Szpachlowego lub Gipsu Szpachlowego Nowa Formuła. Jeszcze jedną bardzo ważną rzeczą, której należ dopilnować przed wykonaniem gładzi, jest to, aby tynk cementowo wapienny był suchy (minimum 4 tygodnie od wykonania tynku) oraz zagruntowany odpowiednim środkiem gruntującym. Na ten rodzaj podłoża Dolina Nidy poleca Emulsję Gruntującą Euro Grunt.

autor: mgr inż. Marek Tomasik
Akademia Stosowania Gipsu
ATLAS/DOLINA NIDY


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty