atlas - gładź gipsowa bezpośrednio na ścianie z betonu komórkowego

Gładź gipsowa bezpośrednio na ścianie z betonu komórkowego.

Prace gipsowe

Czy można użyć gładzi ATLAS GIPS FORTIS bezpośrednio na ścianę wybudowaną z betonu komórkowego, na cienkie spoiny, czy konieczne jest uprzednie tynkowanie tynkiem mineralnym? Jeżeli tak - jaka powinna być jego grubość?

Nie zalecam układania gładzi bezpośrednio na murze z betonu komórkowego. Najlepiej go najpierw otynkować, zaprawą tynkarskią ATLAS KB-TYNK lub tynkiem gipsowym.
KB-TYNK to uszlachetniona sucha mineralna mieszanka tynkarska przeznaczona do wykonywania tradycyjnych tynków wewnętrznych i zewnętrznych w kategoriach od 0 do III. W szczególności zalecana na podłoża z materiałów konstrukcyjnych o podwyższonej chłonności, takich jak beton komórkowy. Zaprawę można układać w jednej warstwie o grubości od 2 do 8 mm. Przy zastosowaniu dwóch warstw, grubość wykonanego tynku nie powinna przekraczać w sumie 15 mm. ATLAS KB-TYNK jest lekkim, bardzo łatwym i wygodnym w użyciu tynkiem. Odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża i wysokim stopniem plastyczności. Silnie chłonne podłoża, a takim jest beton komórkowy należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Zaprawę ATLAS KB-TYNK narzuca się równomiernie przy pomocy kielni lub agregatem tynkarskim, a nadmiar zaprawy zbiera pacą styropianową lub drewnianą.
Na tynku wykonanym zaprawą KB-TYNK można wykonać gładź gipsową GIPSAR lub ATLAS GIPS. Świeżo wykonany tynk nie wymaga gruntowania. Zastosowanie gładzi gipsowej bezpośrednio na ścianę z betonu komórkowego nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na zbyt szybkie odciąganie wody przez podłoże i brak możliwości prawidłowego wiązania gipsu w materiale.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty