atlas - mocowanie płyt g-k do podłoża za pomocą kleju

Mocowanie płyt g-k do podłoża za pomocą kleju

Prace gipsowe

Jakimi materiałami przykleić płyty gipsowo-kartonowe do ściany wykonanej z cegły ceramicznej?

Idealnymi materiałem do przyklejenia płyt g-k do ścian jest klej gipsowy ATLAS GIPS BONDER. Można go stosować do przyklejenia płyt g-k do powierzchni tynków cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, ścian z cegieł ceramicznych, wapienno-piaskowych, ścian z betonu komórkowego lub elementów gipsowych.
Klej gipsowy może być użyty wyłącznie wewnątrz pomieszczeń na stabilnych i nośnych podłożach, nie narażowych na bezpośredni wpływ wilgoci. Podłoże należy oczyścić z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, resztek powłok malarskich. Wszelkie źle związane fragmenty powierzchni należy odkuć, a z kolei części luźne usunąć za pomocą stalowej szczotki. Podłoża chłonne należy zagruntować emullsją gruntującą ATLAS UNI-GRUNT. Przed przystąpieniem do przyklejania, wszystkie elementy stalowe, stykające się z klejem powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.
Klej na płytę nakłada się punktowo, w postaci placków o rozstawie 30-40 cm zarówno w pionie jak i w poziomie. Nałożone placki kleju powinny mieć średnicę około 10 cm oraz grubość około 2,0 cm. Należy jednocześnie pamiętać, że należy przygotować taką ilość kleju, aby wykorzystać ją w ciągu 30 minut. Z kolei, przyklejanie i korygowanie ułożenia montowanych płyt powinno nastąpić nie później niż po 10-15 minutach od momentu nałożenia na nie masy klejowej.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty