atlas - gipsy szpachlowe

Gipsy szpachlowe

Prace gipsowe

W remontowanym mieszkaniu wykonuję gładź GIPSAREM UNI. Po pierwszym wygładzeniu ścian zabrakło mi tego materiału na ok. 30 % powierzchni. Czy mogę teraz zastosować do dokończenia pracy Gips Szpachlowy NOWA FORMUŁA DOLINY NIDY, który posiadam ?

Niestety, ale nie jest możliwe bezpośrednie zastosowanie Gipsu Szpachlowego NOWA FORMUŁA na ścianę pokrytą GIPSAREM UNI. GIPSAR UNI cechują własności nieco odmienne - jest delikatniejszy i bardziej miękki, a także podatniejszy na szlifowanie niż twardszy i mocniejszy Gips Szpachlowy NOWA FORMUŁA. Nie możemy nanosić warstwy gładzi mocniejszej na już nałożoną delikatniejszą. Co prawda, technologicznie jest to możliwe, ale po nawilżeniu farbą w czasie malowania warstwa zewnętrzna gładzi odspoi od warstwy wcześniejszej - wyrównującej.
Gips Szpachlowy NOWA FORMUŁA może Pan wykorzystać, nie wcześniej jednak niż wyschnie pierwsza warstwa, wykonana GIPSAREM UNI w sposób następujący. Należy ją przeszlifować, odkurzyć i zagruntować np. UNI-GRUNTEM przy pomocy pędzla malarskiego, a dopiero po całkowitym wyschnięciu nałożyć drugą warstwę gładzi – używając NOWEJ FORMUŁY.
Bez żadnych dodatkowych zabiegów natomiast, postąpić można odwrotnie, tj. najpierw nałożyć warstwę wyrównującą Gipsu Szpachlowego NOWA FORMUŁA, a po jej wyschnięciu naciągnąć delikatną gładź, wykorzystując GIPSAR UNI.
autor: mgr inż. Marek Tomasik,
Akademia Stosowania Gipsu
ATLAS/DOLINA NIDY


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty