atlas - renowacja tynku akrylowego

Renowacja tynku akrylowego.

Prace malarskie

Tynk akrylowy na moim domu ma już 8 lat i jest nieco zabrudzony. Chciałbym go odświeżyć i zmienić kolor. Jakie farby możecie Państwo polecić w tym przypadku?

W pierwszej kolejności należałoby oczyścić elewację z kurzu i brudu oraz tłuszczów i innych zabrudzeń, które osłabiłyby przyczepność farby. Następnie trzeba ocenić stan podłoża, jego stabilność i nośność. Ewentualne uszkodzenia i pęknięcia tynku należy naprawić i zaszpachlować.
Do odnowienia elewacji poleciłbym farbę akrylową ATLAS ARKOL E lub farby silikonowe ATLAS ARKOL N i ATLAS FASTEL-NOVA. Oferowane są one w palecie blisko siedmiuset kolorów. Mają również bardzo dobre właściwości kryjące i doskonale oddają fakturę malowanych podłoży. Farby są odporne na zwietrzenia, opady atmosferyczne oraz działalność wszelkiego rodzaju agresywnych składników zawartych w środowisku naturalnym. Przy jednokrotnym malowaniu zużywa się około 1 l farby na 4,5 mkw. powierzchni tynku.
Farby różnią się między sobą składem surowcowym. ARKOL E jest produkowana na bazie dyspersji akrylowej z dodatkiem wysokiej jakości wypełniaczy i środków chemicznych. Natomiast farby ARKOL N i FASTEL-NOVA produkowana jest na bazie specjalnie wyselekcjonowanej dyspersji krzemoorganicznej. Dzięki zastosowanym polimerom silikonowym i siloksanowym, ARKOL N, po zastosowaniu nie jest nasiąkliwy, posiada zdolności “samoczyszczenia” oraz ogranicza możliwość rozwoju grzybów i pleśni na malowanym podłożu.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty