atlas - zabezpieczenie elewacji przed wpływem opadów atmosferycznych

Zabezpieczenie elewacji przed wpływem opadów atmosferycznych

Prace malarskie

Zamieszkuję dom w pasie nadmorskim. Elewacja zachodnia domu jest szczególnie narażona na intensywne opady atmosferyczne ( efekt potęgowany porywistymi wiatrami ). Istniejące stare tynki są wciąż mokre. Jak zabezpieczyć elewację przed tym zjawiskiem?

Istnieją dwa rozwiązania eliminujące szkodliwe wpływy atmosfery w tym przypadku - pokrycie elewacji preparatem ATLAS SILSTOP lub pomalowanie go farbą ATLAS ARKOL N/ATLAS FASTEL-NOVA.
Jako pierwsze i najprostsze można polecić pokrycie elewacji preparatem ATLAS SILSTOP. Jest to bezbarwny roztwór dyspersji silikonowej. Po nałożeniu penetruje on wgłąb tynku, obniżając jego absorpcję czyli inaczej mówiąc zmniejsza chłonność tynku.
Drugim rozwiązaniem, poprawiającym zarówno odporność elewacji na wpływ atmosfery jak i jej estetykę, jest malowanie farbą silikonową ATLAS ARKOL N lub ATLAS FASTEL-NOVA.
W odróżnieniu od preparatu Silstop farba ta produkowana jest w 695 kolorach. Malowanie przeprowadzamy na uprzednio przygotowanym podłożu zagruntowanym preparatem ATLAS ARKOL NX. Elewacja pokryta farbą silikonową zyskuje zarówno niepowtarzalną kolorystykę, jak i dzięki silnym własnościom hydrofobowym farby staje się praktycznie nie nasiąkliwa, odporna na zmienne warunki atmosferyczne, czynniki chemiczne, promienie UV oraz zwietrzenia.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty