atlas - zabezpieczenie się przed zalaniem sąsiada

Zabezpieczenie się przed zalaniem sąsiada.

Prace hydroizolacyjne

Czy można w jakiś sposób zabezpieczyć się przed zalaniem łazienki sąsiada z parteru?

Tak, np. poprzez wykonanie podpłytkowej hydroizolacji systemem ATLAS WODER E.
Wiadomą sprawą jest, że w pomieszczeniach łazienek, WC czy kuchni płytki ceramiczne są rozwiązaniem optymalnym i zapewniają przede wszystkim łatwość utrzymania powierzchni w czystości. Wiadomo również, że okładzina ceramiczna w połączeniu ze spoiną fugową nie jest całkowicie szczelna, efektem czego można mieć problem, taki jak wspomniany na wstępie. Jest jednak całkiem łatwe rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo przy tego typu niespodziankach, a jest nim wykonanie warstwy ochronnej za pomocą specjalistycznych mas uszczelniających.
W ofercie handlowej firmy ATLAS są trzy takie masy: WODER S, ATLAS WODER DUO i WODER E. Wyroby te między sobą różnią się przede wszystkim rodzajem zastosowanego spoiwa, właściwościami oraz rodzajem podłoża na jakie można je aplikować. WODER S jest mineralną zaprawą uszczelniającą na bazie wysokogatunkowych cementów, żywic proszkowych i wypełniaczy mineralnych. Sprzedawana jest w postaci suchej mieszanki, a konfekcjonowana w workach 25 kg.
Natomiast WODER E i WODER DUO są mieszaninami spoiwa polimerowego, wypełniaczy i środków modyfikujących. Generalnie wybór masy uszczelniającej uzależniony jest od rodzaju zastanego podłoża. I tak na podłoża typowo mineralne należy stosować WODER S, natomiast na płyty gipsowo-kartonowe lub płyty OSB zalecane jest zastosowanie ATLAS WODER E lub WODER DUO.
W obu przypadkach warstwy ochronne (minimum dwie), nanosi się na podłoże przez malowanie lub szpachlowanie. Pierwszą warstwę zawsze pędzlem, wcierając masę w podłoże, a każdą kolejną po uprzednim wyschnięciu pierwszej, można nanosić albo pędzlem albo pacą stalową. Dodatkowo w przypadku WODERA E i WODERA DUO oferowane są materiały uzupełniające w postaci taśm uszczelniających, narożników i pierścieni. Za pomocą tych akcesorii można dodatkowo wzmocnić naroża (na styku dwóch ścian lub ściany z podłogą), kratki ściekowe i przejścia rurowe w ścianie.
Warstwę uszczelniającą należy wyprowadzić na wysokość co najmniej powyżej baterii lub miejsca zamocowania słuchawki prysznicowej, a najkorzystniej jest wykonać ją aż do sufitu. Należy też zaznaczyć, że powłokę izolacyjną należy bezwzględnie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi poprzez naniesienie na nią okładziny. Okładziną może być zarówno tynk, posadzka jak i płytki ceramiczne.  

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty