atlas - uszczelnienie kanału w garażu

Uszczelnienie kanału w garażu.

Prace hydroizolacyjne

Wykonałem kanał w garażu. Boki i dno kanału wyłożyłem jednolitą folią, jednostronnie szalowałem i zabetonowałem B-15 z dodatkiem wodnego szkła. Mimo tego w narożach przy posadzce podsiąka woda. Czym i jak można to uszczelnić?

Najprawdopodobniej ma Pan problem, z jakim ma do czynienia wielu mieszkańców starych domów, w których piwnice nie mają dostatecznej zewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej. Na ścianach piwnic pojawia się podciągana kapilarnie wilgoć, a na podłodze nawet woda stojąca.
Podsiąkanie wody w kanale Pańskiego garażu świadczy o zastosowaniu złej izolacji (zbyt słabej w stosunku do naporu wody) lub jej uszkodzeniu w trakcie zalewania betonem lub podczas pracy elementów konstrukcyjnych lub gruntu. Naprawienie takiej usterki nie jest możliwe bez użycia specjalistycznych materiałów.
Proponuję zastosowanie dwuskładnikowej masy ATLAS WODER DUO, która jest odporna na tzw. parcie negatywne.. Służy ona m.in. do uszczelnianie wewnętrznych powierzchni przeciwko wilgoci wnikającej z zewnątrz (tworzy uszczelnienie typu wannowego). Nakłada się ją w dwóch warstwach, przy czym pierwszą należy dokładnie wetrzeć pędzlem w podłoże. Grubość tej izolacji powinna wynosić około 3 mm. Niestety, musi Pan ją ochronić przed mechanicznym uszkodzeniem, możliwym w trakcie użytkowania. W tym celu najlepiej wykonać na wyschniętej izolacji okładzinę ceramiczną.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty