atlas - przyklejanie płytek na starej papie

Przyklejanie płytek na starej papie.

Prace glazurnicze

Chciałbym położyć płytki ceramiczne na ganku o powierzchni ponad 20 mkw., który jest pokryty podwójną warstwa papy, której nie chciałbym zrywać. Proszę o podanie sposobu wykonania prac budowlanych. Czy papę należy zagruntować Uni Gruntem?

Bezpośrednio do opisanego podłoża nie można przykleić płytek ceramicznych.
Należy w tym przypadku wykonać podkład z ATLAS POSTAR 80, o grubości 35-40 mm ze spadkiem ok.2% ( papę oczyścić, nie gruntować). Po związaniu zaprawy i ustabilizowaniu się wilgotności czyli po ok.3-4 tygodniach można przystąpić do wykonania warstwy uszczelniającej stosując elastyczną folię wodoszczelną ATLAS WODER DUO. Aby zapewnić szczelność w narożnikach i krawędziach łączenia ściany z płytą ganku należy stosować specjalne taśmy uszczelniające i narożniki.
Przyklejając płytki na wykonanej warstwie izolacyjnej, trzeba zastosować klej wysokoelastyczny, np. ATLAS PLUS MEGA. Płytki powinny być przyklejone do podłoża całą powierzchnią (nie na placki), aby wyeliminowane zostały wolne przestrzenie, w których mogłaby się gromadzić woda. Do wykonywania spoin proponuję zastosować FUGĘ ATLAS ARTIS.
Ważnym elementem w konstrukcji tarasów są dylatacje. Na powierzchnię okładziny należy przenieść wszystkie istniejące już dylatacje konstrukcyjne. Zastosować należy również dylatacje skrajne, oddzielające poszczególne warstwy od pionowych elementów budynku (jak ściany, słupy itp). Dylatacje należy przenosić przez kolejne warstwy tarasu - powinny być odwzorowane na wykładzinie ceramicznej tarasu. Dodatkowo, powierzchnia płytek powinna być podzielona dylatacjami na pola o powierzchni ok. 4 m2. Szczeliny dylatacyjne należy wypełnić materiałami elastycznymi, np. odpowiednimi masami silikonowymi . Dylatacje zabezpieczają przed skutkami naprężeń okładzin ceramicznych (przed pękaniem płytek i spoin ), wynikającymi m.in. z dużych różnic temperatur, na jakie narażony jest taras. Pamiętać trzeba również o wykonaniu odpowiednich obróbek blacharskich umożliwiających odpływ wody opadowej.

autor: Piotr Idzikowski            


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty