atlas - mocowanie płytek na podłożu pokrytym klejem do parkietu

Mocowanie płytek na podłożu pokrytym klejem do parkietu.

Prace glazurnicze

Czy mogę użyć kleju ATLAS PLUS do mocowania płytek na podłożu pokrytym starym klejem do parkietu?

Jak najbardziej może Pan użyć kleju ATLAS PLUS, ale najlepiej ATLAS PLUS MEGA. Oczywiście jego przyczepność do kleju po parkiecie będzie niższa niż do czystego podłoża mineralnego. Ale skoro nie można go usunąć, to trzeba kleić na PLUSA. Warto też dla zwiększenia przyczepności pokryć podłoże preparatem adhezyjnym ATLAS GRUNTO-PLAST.

Jeśli ma Pan trochę czasu na tej inwestycji (lub w każdym innym wątpliwym przypadku) to polecam wykonanie próby przyczepności, Proszę przykleić 2-3 płytki PLUSEM w najbardziej "podejrzanych" miejscach i spróbować je oderwać ręką po 2-3 dniach. Sposób zniszczenia połączenia (o ile w ogóle nastąpi zerwanie) da odpowiedź co do zasadności przyjętej technologii i wskaże najsłabsze ogniwo w układzie warstw: podłoże - klej - płytka.

Na pewno nastąpi jeden z kilku wariantów:
1. Nie zdoła Pan oderwać płytki - efekt najbardziej prawdopodobny.

2. Płytka odejdzie wraz z PLUSEM, klejem do parkietów i fragmentem wylewki - efekt bardzo możliwy - oznacza to, że podłoże pod klejem do parkietów jest marnej jakości i należy zwrócić na to uwagę inwestorowi.

3. Płytka odejdzie wraz z PLUSEM i klejem do parkietów - efekt mało prawdopodobny, gdyż jak Pan napisał klej trudno usunąć. Jeśli jednak nastąpi, to klej do parkietów trzeba usunąć.

4. Płytka odejdzie z PLUSEM - efekt możliwy, ale mało prawdopodobny. Oznacza to, że połączenie PLUSA z klejem do parkietów jest niewystarczające . Może Pan zmienić klej, ale jestem wartości PLUSA. To klej o bardzo wysokiej przyczepności i trudno wskazać lepszy w tej klasie klejów (C2TE), chociaż na pewno jest kilka dorównujących mu jakością.

5. Płytka odejdzie wraz z częścią PLUSA - część kleju pozostanie na podłożu - mało prawdopodobne, ale możliwe. Oznacza to, że PLUS mógł jeszcze nie wyschnąć pod płytką. Proszę zwrócić uwagę, że w tym konkretnym przypadku woda zarobowa ma ograniczone możliwości odparowania z kleju, gdyż od dołu jest warstwa niechłonna z kleju, zamiast dajmy na to wylewki betonowej.

6. Płytka odejdzie bez kleju - raczej nie możliwe.
Proszę też pamiętać, że w wypożyczalniach sprzętu budowlanego dostępne są maszyny do zdzierania takich powłok.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty