atlas - nakładanie kleju przy pracach podłogowych

Nakładanie kleju przy pracach podłogowych.

Prace glazurnicze

Mam jedno pytanie, może wasi fachowcy wyjaśnią mi kwestię, czy należy nakładać klej na płytkę, czy wystarczy tylko nanieść klej na powierzchnię, mowa o podłodze.

Mocując płytki podłogowe, najlepiej jest nakładać klej zarówno na podłoże, jak i na płytkę - tzw. metoda kombinowana. Aczkolwiek, w pewnych sytuacjach nałożenie kleju tylko na podłoże nie jest błędem. Wszystko zależy od okoliczności. Metoda kombinowana pozwala całkowicie wypełnić przestrzeń pomiędzy podłożem a płytką. Nie uda się tego osiągnąć nakładając klej tylko pacą zębatą na podłoże, zwłaszcza przy dużych płytkach i nierównej powierzchni). Dzięki metodzie kombinowanej, po pierwsze, wzrośnie wartość przyczepności płytki do podłoża. Po drugie, brak pustych miejsc pod płytkami nada okładzinie większą odporność na obciążenia, zwłaszcza miejscowe, które działając na „pusty” narożnik mogą doprowadzić do jego ukruszenia. Po trzecie, jeśli płytka jest przyklejana na zewnątrz, brak pustek powietrznych uniemożliwia gromadzenie się wody pod płytkami. Nie ma wtedy możliwości zniszczenia okładziny w wyniku cyklicznego zwiększania się i zmniejszania objętości wody podczas procesów jej zamrażania i rozmrażania w sezonie jesienno-zimowym.
Jednak najlepszym rozwiązaniem przyklejania płytek podłogowych jest użycie specjalnego kleju samorozpływnego, np. ATLAS PLUS MEGA lub ATLAS PROGRES MEGA (gdy przyklejany jest gres). Dzięki tiksotropowości, przy dociskaniu płytki do podłoża, rozpływa się on pod powierzchnię płytki, wypełniając całą przestrzeń. Klej ten nakłada się tylko na podłoże, używając do tego celu pacy z półokrągłymi zębami.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty