atlas - brodzik z płytek

Brodzik z płytek.

Prace glazurnicze

Chcę wykonać brodzik w podłodze i wyłożyć go płytkami. Jaki spadek zrobić, by woda spod prysznica spływała? Jak zaizolować fundamenty pod brodzikiem i wokół, by nie było wilgoci? Jakiej fugi użyć, aby w czasie brania prysznica nie wypłukiwała się?

Wylewkę w brodziku należy ukształtować ze spadkiem 0,5-1,0% w kierunku kratki ściekowej, pamiętając jednak by zostawić „miejsce” na płytki i klej. Należy unikać profilowania spadków w warstwie kleju, gdyż zbyt duża grubość kleju pod płytką może doprowadzić do spękań.
Łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonym stopniu wilgotności, dlatego też zanim przystąpimy do przyklejania płytek ceramicznych, brodzik i ściany wokół niego należy skutecznie zabezpieczyć przed wilgocią. Do tego celu doskonale sprawdzają się tak zwane płynne folie ATLAS WODER E oraz zatapiane w nich akcesoria, czyli taśmy i kołnierze uszczelniające. Taśmy zabezpieczają przed wilgocią narożniki ścian, oraz połączenia ścian i podłogi. Kołnierze natomiast uszczelniają powierzchnie ścian i podłóg wokół rur wodociągowych i kratek ściekowych. Folia taka produkowane jest w postaci gotowej do użycia masy. Nakłada się ją w dwóch warstwach, pędzlem lub pacą stalową. Wspomniane wcześniej akcesoria zatapia się w pierwszej, świeżo naniesionej warstwie.
Jeśli chodzi o fugę, to produkowane obecnie spoiny cementowe ATLAS ARTIS są wodoodporne, mają niską nasiąkliwość wodną i nie powinny ulec wypłukaniu. Bezpieczniejszym lecz droższym rozwiązaniem jest zastosowanie fugi epoksydowej lub silikonowej ATLAS ARTIS. Brodziki to miejsca dużej wilgotności względnej powietrza, ciągłym zawilgoceniu materiałów wykończeniowych i kiepskiej wentylacji. A to idealne warunki do rozwoju grzybów pleśniowych. Dlatego też radzę stosować fugi silikonowe, których producenci zapewniają o ich odporności na rozwój tego typu mikroorganizmów.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty