atlas - prace glazurnicze w kabinach natryskowych

Prace glazurnicze w kabinach natryskowych.

Prace glazurnicze

Czy można montować kabinę na płycie gipsowej? Jak zabezpieczyć tę płytę? Jaki należy zastosować klej i jakie fugi (aby uniknąć problemów z grzybem)? Jaka powinna być technologia prac?

Kabina natryskowa jest miejscem narażonym na intensywne oddziaływanie wody. W związku z tym przed przystąpieniem do prac glazurniczych pierwszym etapem (po czynnościach związanych z przygotowaniem podłoża) jest wykonanie szczelnej izolacji przeciwwodnej. Miejsce, w którym będzie usytuowana kabina, może być wydzielone ściankami z ceramicznych materiałów budowlanych, bądź wykonane z płyt gipsowo-kartonowych. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę na odpowiednie usztywnienie konstrukcji. Izolację w kabinie należy wykonać, stosując folię uszczelniającą ATLAS WODER E, natomiast wszystkie połączenia ścianek ze ścianą i ścianek z podłogą należy uszczelnić dodatkowo TAŚMĄ USZCZELNIAJACĄ ATLAS. Dodatkowo, w miejscach wyjścia rur pod baterią oraz u wyjścia rury odpływowej należy zastosować KOŁNIERZE USZCZELNIAJĄCE ATLAS. Taśmę i kołnierze wkleja się przy użyciu masy WODER E, a następnie łączy z izolacją wykonaną na ściankach i posadzce. Poprawnie wykonana izolacja daje nam gwarancję, że woda nie dostanie się do materiałów budowlanych, które nie powinny mieć kontaktu z wodą, i jednocześnie zabezpiecza pomieszczenia sąsiadujące z kabiną przed zalaniem.
Do przyklejania płytek ściennych na podłożu takim jak WODER E, przy założeniu że może być tam użytkowana woda o temperaturze chwilowej nawet 50-60 stopni C, należy używać zaprawy elastycznej ATLAS PLUS. Zaprawa do spoinowania może być silikonowa bądź cementowa. Polecam fugi ATLAS ARTIS z EFEKTEM PERLENIA, czyli systemem ograniczającym nasiąkliwość. Tradycyjne fugi cementowe po okresie wysychania powinny być malowane środkami hydrofobizującymi np. ATLAS DELFIN lub ATLAS SILSTOP.
Narożniki wewnętrzne (dylatacje) na styku dwóch ścian należy spoinować masami elastycznymi, np. silikonem ATLAS SILTON S lub ATLAS ARTIS. Podobnie miejsca styku brodzika ze ścianami należy uszczelnić masami silikonowymi-sanitarnymi.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty