atlas - naprawianie starych wyszczerbionych schodów

Naprawianie starych wyszczerbionych schodów.

Prace glazurnicze

Co zrobić z popękanymi i powyłupywanymi schodkami z ogrodu na taras? Schody są wykonane z zaprawy cementowej. Chodziłoby mi o najprostsze i bez większych nakładów uzupełnienie, wyrównanie powierzchni i ewentualnie położenie płytek gresowych.

Jeżeli na schodach miały by być położone płytki gresowe, to do ich mocowania można użyć zaprawy ATLAS PROGRES MEGA (powierzchnie poziome) lub ATLAS PLUS (na powierzchniach pionowych).
Grubość warstwy kleju PROGRES MEGA może być w przedziale od 4 do 20 mm. Przed przystąpieniem do klejenia płytek należy odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono mocne, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów. Podłoża o zwiększonej chłonności lub "słabsze" należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT. Układanie płytek można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu zagruntowanej powierzchni.
Jeśli natomiast chce Pan jedynie wyrównać i naprawić uszkodzone schody, to do tego celu należy użyć zaprawy ATLAS TEN-10. Jest to szybotwardniejąca zaprawa do napraw betonu i wykonywania posadzek o grubości od 5 do 30 mm. Podłoże, tak jak w poprzednim przypadku, musi być "mocne" i oczyszczone z brudu i kurzu oraz innych substancji mogących osłabić przyczepność zaprawy. Powierzchnia powinna być szorstka i porowata, a istniejące rysy i spękania należy poszerzyć do min. 5 mm. Bezpośrednio przed zastosowaniem właściwej zaprawy należy każdorazowo zwilżyć wodą i nanieść na nie uprzednio przygotowaną warstwę kontaktową, uzyskaną przez rozrobienie 10 kg Atlas TEN-10 + 1,8 l wody + 0,9 l EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS , co wystarcza na pokrycie ok. 10 m2 powierzchni. Dopiero na tak przygotowane podłoże możemy układać rozrobioną zaprawę TEN-10.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty