atlas - mocowanie płytek w brodziku

Mocowanie płytek w brodziku.

Prace glazurnicze

Czy klej ATLAS PLUS wystarczy, aby wykleić płytki w brodziku, tak aby otrzymać szczelną powierzchnię, czy też trzeba zastosować jakiś impregnat?

ATLAS PLUS jest odpowiednim klejem do zastosowań przy projektowaniu i wykonywaniu brodzika, pod warunkiem jednak zastosowania systemu uszczelnień.
Z naszej oferty polecamy system uszczelnień ATLAS WODER E. W skład systemu wchodzi tzw. folia w płynie, taśma uszczelniająca, kołnierze (ścienne i podłogowe) oraz narożniki (zewnętrzne i wewnętrzne). Wodera E można stosować na mineralnych posadzkach, tynkach oraz płytach gipsowo-kartonowych.
Pierwszym etapem uszczelnienia powierzchni jest wklejenie za pomocą Wodera E:
- narożników,
- kołnierza podłogowego w miejscu przeznaczonym pod kratkę ściekową,
- kołnierzy ściennych, służących do uszczelnienia powierzchni w okolicy baterii(wyjście rur),
- taśmy WTS w miejscach tj. połączenie ściany z posadzką czy połączenie sąsiadujących ścian, a także wzdłuż dylatacji podkładu (jeśli takie występują).
Drugi etap polega na naniesieniu folii na powierzchnię przeznaczoną do uszczelnienia. Należy zrobić to w dwóch warstwach. Pierwszą z nich zalecamy nakładać za pomocą pędzla, drugą zaś, po upływie ok. 3 godzin za pomocą stalowej pacy. Po trzech dniach można przystąpić do przyklejania płytek, do tego czasu nie należy oddziaływać na uszczelnioną powierzchnię wodą pod ciśnieniem.
Zwracam uwagę, że przed przystąpieniem do prac uszczelniających należy zwrócić uwagę na właściwe przygotowanie podłoża, które powinno być mocne i stabilne, oczyszczone z kurzu, brudu, słabo przylegających fragmentów podłoża, pozostałości farb, olejów oraz innych substancji mogących osłabić przyczepność folii. Występujące w podłożu rysy i ubytki należy mechanicznie poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową. Podłoża o niskiej nasiakliwości i niskiej przyczepności należy zagruntować, stosując ATLAS GRUNTO-PLAST. Natomiast podłoża chłonne należy zagruntować UNI-GRUNTEM. Należy pamiętać, że folię ATLAS WODER E należy stosować na podłoża suche. Jeżeli nie mamy pewności, czy podłoże jest dostatecznie wysuszone, zalecamy wykonać test folii, polegający na przyklejeniu kawałka folii za pomocą taśmy w celu upewnienia się, czy podłoże nie jest wilgotne. Jeżeli po kilkunastu godzinach na folii nie wykropli się para wodna, to podłoże można uznać za wystarczająco suche. Świeżo wykonane powierzchnie mogą być uszczelniane najwcześniej po ok. 14 dniach od czasu ich wykonania.

autor: Piotr Idzikowski      


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty