atlas - płytki w łazience na białej płycie g-k

Płytki w łazience na białej płycie g-k.

Prace glazurnicze

Zorientowałem się, że w łazience mieszkania, które niedawno kupiłem (używane, ma 5 lat), kafelki są ułożone na białej płycie gips-kartonowej. Tymczasem wszyscy mówią, że w łazience powinna być zielona. Jedna płytka glazury się ruszała i zerwałem ją, chcąc przykleić na nowo, stąd moje odkrycie. Czy to oznacza, że reszta glazury też zacznie odpadać?

W łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach mokrych lub o podwyższonej wilgotności powinno się stosować, tzw. zielone płyt gipsowo-kartonowe. Różnią się one od białych tym, że ich gipsowy trzpień jest dodatkowo zabezpieczany przed wilgocią. Proszę się więc na zapas nie obawiać o trwałość okładziny ceramicznej w pańskiej łazience, gdyż przyczepność kleju do białej płyty gipsowo-kartonowej jest mniej więcej taka sama jak do zielonej. Dużo większe znacznie ma rodzaj użytego kleju. Ze względu na możliwość odkształcania się podłoża, do przyklejania płytek na płytach gipsowo-kartonowych należy używać elastycznych zapraw klejących, np ATLAS PLUS. Wpływ rodzaju płyty gipsowo-kartonowej na trwałość okładziny ceramicznej zaznaczy się dopiero w momencie, gdy będzie ona narażona na podciekanie wody. Płyta z białym kartonem znacznie szybciej ulegnie zniszczeniu niż płyta „zielona”, a to pociągnie za sobą odpadanie płytek.
Gdy jednak zdarzy się tak, że płytki ceramiczne w pana łazience odpadną całkowicie, to przed przystąpieniem do remontu proponuje sprawdzić stan płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli nie będzie konieczna ich wymiana (nie będą one zniszczone), przed przyklejeniem nowych płytek może pan wykonać kilka zabezpieczeń. Proponuję na białe płyty przykręcić zielone, co niestety zmniejszy nieco powierzchnię łazienki. Zalecam również, aby płyty znajdujące się w mokrych strefach łazienki (w strefie przypodłogowej oraz wokół umywalki, wanny czy brodzika) pokrył pan uszczelniającą folią w płynie ATLAS WODER E wraz z systemem akcesoriów. Są to miejsca szczególnie narażone na zamoczenie i, np. w momencie zalania łazienki, nawet zielone płyty gk mogą ulec zniszczeniu.

autor: Piotr Idzikowski   


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty