atlas - układanie małych płytek

Układanie małych płytek

Prace glazurnicze

Chciałbym przykleić płytki o rozmiarze 10 x 10 cm na ścianę w kuchni, wykończoną tynkiem cementowo-wapiennym. Na co zwrócić szczególną uwagę przed rozpoczęciem oraz w trakcie prac glazurniczych?

Przed przystąpieniem do przyklejenia płytek ceramicznych należy bardzo dokładnie sprawdzić i ocenić podłoże. Powinno ono być mocne i równe, oczyszczone z kurzu i brudu oraz resztek farb i klejów. Ponieważ zarówno klej jak i zaprawa wyrównująca jest produkowana na bazie cementu w ich procesie wiązania niezbędna jest odpowiednia ilość wody, dlatego należy sprawdzić chłonność podłoża i w razie potrzeby jej zredukowania zastosować Emulsję Gruntującą ATLAS UNI-GRUNT.
By nie przekroczyć wymaganej grubości kleju pod płytką (maksymalnie 0,5 cm) ściana powinna być odpowiednio wyrównana. Do przyklejania płytek polecam ZAPRAWĘ KLEJOWĄ ATLAS UELASTYCZNIONĄ, która nadaje się też do wyrównania podłoża do grubości 1,0 cm. W przypadku ubytków większych niż 1,0 cm do wyrównania ściany polecam, będącą w naszej ofercie, ZAPRAWĘ WYRÓWNUJĄCĄ ATLAS. Jednorazowo zaprawę tę można nakładać w warstwach nie przekraczających 1,5 cm grubości.

autor: Piotr Idzikowski   


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty