atlas - jakiego kleju użyć do przyklejenia płytek ceramicznych na podłodze drewnianej?

Jakiego kleju użyć do przyklejenia płytek ceramicznych na podłodze drewnianej?

Prace glazurnicze

Jakiego kleju użyć do przyklejenia płytek ceramicznych na podłodze drewnianej?

Polecamy klej ATLAS PLUS lub typowe kleje podłogowe ATLAS CAL N lub ATLAS PROGRES MEGA I MEGA BIAŁY (gdy okładzine mają stanowić płytki gresowe).
Problem wykonania okładziny ceramicznej, niestety, nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiedniego kleju. Przy próbie wykonania okładziny na tego typu podłodze czyha na nas wiele niebezpieczeństw m.in:
- niestabilność podkładu (uginanie się płyt lub desek),
- zła jakość drewna spowodowana wieloletnim użytkowaniem,
- niejednorodność powierzchni,
- zabrudzenia lub powłoki z lakieru lub farb olejnych.
Na zniszczonej podłodze drewnianej można zamocować grube płyty OSB. Usztywnią one podloże i nadadzą mu jednolity charkter. Płyty OSB należy pokryć podkładem ATLAS CERPLAST. Po jego wyschnięciu (ok. 6 godzin) można przyklejac płytki wymienionymi na wstępie klejami.
Innym rozwiązaniem w takim przypadku jest całkowite odcięcie się od podkładu drewnianego. Ułóżmy więc na podłodze folię i wylejmy na nią jeden z podkładów nadających się do stosowania na warstwie oddzielającej. Są to ATLAS SAM 150, ATLAS SAM 200, POSADZKA CEMENTOWA ATLAS lub POSTAR 100. Na związanym podkładzie możemy spokojnie przykleić płytki i nie bać się, że coś odspoi się lub popęka. Stosując takie rozwiązanie, musimy pamiętać jednak o pewnych jego negatywnych aspektach. Po pierwsze, taka wylewka dodatkowo dociąży strop, co może wymagać dość dużych nakładów finansowych i czasowych. Po drugie, tak wykonany podkład musi mieć określoną minimalną grubość (minimum 35 mm), tak by wylewka stanowiła płytę samą w sobie zdolną do przenoszenia obciążeń. I w końcu, po trzecie, przed przyklejeniem do okładziny tak wykonanego podkładu trzeba odczekać określony czas, zgodny z instrukcją stosowania danej wylewki. Czas ten potrzebny jest, aby wylewka nabrała odpowiedniej wytrzymałości, a przede wszystkim oddała do powietrza w pomieszczeniu wilgoć technologiczną - pamiętajmy, że pod wylewką znajduje się izolacja w postaci folii.


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty