atlas - przyklejanie płytek podłogowych na płycie osb

Przyklejanie płytek podłogowych na płycie OSB.

Prace glazurnicze

Proszę o informacje, jaki mam użyć klej, do mocowania płytek podłogowych, które chcę ułożyć na podłodze z płyt OSB w łazience?

Warunkiem koniecznym jest wybór odpowiedniego kleju i prawidłowe przygotowanie płyty. Polecam klej ATLAS PLUS MEGA lub ATLAS PROGRES MEGA oraz podkład ATLAS GRUNTO-PLAST. Dodatkowym warunkiem powodzenia prac glazurniczych jest takie zamocowanie płyt OSB, aby zapewnić ich stabilność - płyta taka pod obciążeniem nie powinna wykazywać ugięcia.
Jeżeli płyty OSB ułożone w łazience są stabilne, to najpierw należy je oczyścić z kurzu i ewentualnie z brudu, a następnie w celu zwiększenia przyczepności gruntujemy płyty masą ATLAS GRUNTO-PLAST. Po wyschnięciu podkładu, czyli po ok. 4-6 godz., nanosimy pędzlem lub wałkiem folię elastyczną ATLAS WODER E w dwóch warstwach. Nanoszenie drugiej warstwy rozpocząć należy po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy (po ok. 3 godz.). Folię WODER E stosujemy w celu wodoszczelnego zabezpieczenia podłoża w tzw. strefach wilgotnych i mokrych łazienki. Zalecam również na stykach ściany z podłogą zastosować TAŚMY USZCZELNIAJĄCE ATLAS - należy wkleić je w świeżo naniesioną masę WODER E. Po całkowitym wyschnięciu drugiej warstwy folii WODER E przystępujemy do układania płytek ceramicznych na kleju wysokoelastycznym, o zwiększonej przyczepności ATLAS PLUS MEGA.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty