atlas - naprawa tarasu po zimie

Naprawa tarasu po zimie.

Prace glazurnicze

Po zimie mój taras wygląda strasznie. Płytki odpadają i boję się, że będzie przeciakał. Jakich napraw muszę dokonać i jakie technologie zastosować?

Przebieg naprawy i dobór wyrobów do niej przeznaczonych zależy od rodzaju usterki tarasu. Inną technologię należy przyjąć gdy taras przecieka, inną gdy pęka, a jeszcze inną gdy jedynie odpadły od niego płytki. Załóżmy, najmniej poważny problem – odpadają płytki.
Remont należy rozpocząć od skucia całej okładziny i przygotowania podłoża pod nową. Ewentualne ubytki i nierówności podłoża należy uzupełnić szybkotwardniejącą zaprawą do napraw i rekonstrukcji ATLAS TEN-10. Bezpośrednio przed nałożeniem właściwej warstwy zaprawy podłoże trzeba zwilżyć wodą i nanieść na nie warstwę kontaktową, uzyskaną z rozrobienia TENA-10 z wodą i EMULSJĄ ELASTYCZNĄ ATLAS w proporcjach 10:1,8:0,9. Wykonane reperacje przez kilka dni należy chronić przed działaniem czynników atmosferycznych. Jeżeli taras wymaga dodatkowego uszczelnienia, należy wykonać hydroizolację folią elastyczną ATLAS WODER DUO. Jest to folia dwuskładnikowa, którą nanosi się co najmniej w dwóch warstwach. Miejsca połączenia tarasu ze ścianą osłonową oraz styk obróbki blacharskiej (jeżeli taka jest) z wylewką tarasu należy zabezpieczyć TAŚMĄ USZCZELNIAJĄCĄ ATLAS. Po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy folii, po około trzech godzinach, przystępuje się do nałożenia drugiej warstwy folii, przy użyciu pacy stalowej, pędzla lub wałka. Następnie, na powłoce z WODERA DUO przykleja się mrozoodporne płytki, wykorzystując kleje o wysokiej elastyczności i zwiększonej przyczepności. Takimi klejami są ATLAS PLUS, ATLAS PLUS BIAŁY, ATLAS PLUS MEGA, ATLAS PROgres MEGA lub MEGA BIAŁY. Wybór jednego z nich zależy od wymiarów płytek i ich chłonności. Do wielkoformatowych płytek użyć należy PLUSA MEGA lub jednego z PROgresów (jeśli przyklejane są płytki gresowe). Do gresu polerowanego najlepszy będzie PROgres MEGA BIAŁY, do płytek kamiennych średniego formatu PLUS BIAŁY, a do pozostałych PLUS. Ostatnim etapem jest wypełnienie spoin między przyklejonymi płytkami Fugą ATLAS ARTIS. Styk tarasu ze ścianą – miejsce, gdzie występują naprężenia – wypełnia się spoiną elastyczną tj. silikonem ATLAS ARTIS.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty