atlas - gruntowanie podłoży przed wykonywaniem okładzin

Gruntowanie podłoży przed wykonywaniem okładzin.

Prace glazurnicze

Zamierzam samodzielnie przykleić płytki ceramiczne. Czy przed ułożeniem glazury muszę zagruntować ścianę i podłogę?

Kleje ATLAS umożliwiają układanie płytek na różnorodnych podłożach. Mogą to być ściany z materiałów ceramicznych, betonowe, z betonu komórkowego, tynkowane, płyty g-k, posadzki cementowe, jastrychy anchydrytowe, systemy ogrzewania podłogowego itp. Każde z tych podłoży wymaga gruntowania.
Przed przystąpieniem do pracy należy przeprowadzić ocenę podłoża, polegającą na określeniu stopnia zabrudzenia, wytrzymałości, równości, a także - czego dotyczy pytanie - ocenić jego chłonność, czyli zdolność do absorpcji wody. Tę ostatnią próbę możemy przeprowadzić przez skropienie podłoża wodą i obserwację szybkości jej wchłaniania. Zdecydowana większość podłoży charakteryzuje się dużą chłonnością. Układanie płytek na takim podłożu może spowodować wchłonięcie wody zarobowej z zaprawy klejowej, co z kolei doprowadzi do pozostawienia zbyt małej jej ilości (wody) w kleju do prawidłowego przebiegu procesu jego wiązania. W efekcie znacznie obniżamy parametry wytrzymałościowe zaprawy i osłabiamy połączenie zaprawa-podłoże.
Aby zapobiec tak niekorzystnemu zjawisku, konieczne jest zastosowanie emulsji UNI-GRUNT lub UNI-GRUNT PLUS. Produkty te zwiększają regulują proces chłonności podłoża, uniemożliwiając "oddawanie wody" z zaprawy klejącej.
Inną sytuację mamy, gdy trzeba przyklejać płytki na podłożu o niskiej przyczepności i niskiej nasiąkliwości. A takimi są lastriko, płyta OSB, pozostałości klejów do parkietów lub płytek PVC, stare powłoki z farb podłogowych. Jeśli nie da się ich usunąć (silnie trzymają się podłoża). Takie podłoża nie zapewniają odpowiedniej przyczepność klejom do płytek. Wówczas trzeba sięgnąć po specjalistyczne grunty zwiększające przyczepność. Jednym z nich jest ATLAS GRUNTO-PLAST

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty