atlas - spadek w warstwie kleju

Spadek w warstwie kleju

Prace glazurnicze

Na niewielkim tarasie - 1,0 m na 5 m - wykonano posadzkę betonową bez spadku. Teraz chciałbym położyć płytki. Czy spadek jest konieczny, a jeżeli tak, to w jaki sposób najłatwiej go wykonać?

Wykonanie spadku jest konieczne, natomiast w opisanym przypadku nie jest istotnie, w której warstwie będzie on wykonany. Można uzyskać go nawet przy klejeniu terakoty, jeśli taras nie jest duży. Spadek potrzebny jest po to, by woda deszczowa nie tworzyła kałuży na tarasie, i dlatego powinien on wynosić około 2 proc. Woda opadowa powinna swobodnie odpływać z tarasu - w przeciwnym wypadku będzie wsiąkać w głąb i niszczyć taras.
Trzeba też zadbać o to, by klej pod płytkami wypełniał całą przestrzeń, bez pustych miejsc, gdzie mogłaby gromadzić się woda i zamarzać. Przy układaniu płytek trzeba nakładać klej na podłoże i na płytki oraz dociskać płytki w taki sposób, żeby wyeliminować wolne przestrzenie pod płytką. W opisanym przez Pana przypadku najlepsza byłaby zaprawa klejąca ATLAS PLUS MEGA, którą można układać w warstwie od 4 do 20 mm.
Na tarasach szerszych niż 3 m należy wykonać dylatacje, np. stosując silikon ATLAS ARTIS. Powierzchnia płytek na styku ze ścianami też powinna być zdylatowana. Płytki nie mogą na sztywno przylegać do ściany. Do spoinowania płytek polecam FUGĘ ARTIs.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty