atlas - przyklejanie terakoty na wylewce z pozostałością lepiku

Przyklejanie terakoty na wylewce z pozostałością lepiku.

Prace glazurnicze

W budynku z lat 50-60 zerwałem stary parkiet kładziony na lepiku i część tego kleju została na podłodze. Bardzo trudno ją usunąć. Chcę położyć nową wylewkę, a na niej terakotę . Jaką wylewkę można użyć na tak istniejące podłoże ?

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest położyć jastrych na tzw. "warstwie oddzielającej" (bez usuwania istniejącego lepiku). Istniejące podłoże należy w miarę wyrównać (tak aby nie miało dużych pofałdowań ), oczyścić z niestabilnych części, następnie położyć szczelnie folię, np. PE o grubości 0,2, mm bez fałd, wywinąć na ścianę aż do grubości wylewania. Na tak przygotowane pogłoże wylać np. podkład samopoziomujący ATLAS SAM 150, SAM 200 lub POSTAR 20, o minimalnej grubości 30 mm. Po całkowitym wyschnięciu podkładu, po ok. 3-4 tygodniach, można rozpocząć prace glazurnicze.
Szybszym rozwiazaniem, ale obarczonym nieco większym ryzykiem, jest przyklejanie płytek bezpośrednio do podłoża płytek za pomocą kleju ATLAS PLUS. Ważne jest, aby w tym przypadku pozostalości lepiku pokryć preparatem zwiększajcym przyczepność - ATLAS GRUNTO-PLAST.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty