atlas - woda na tarasie - źle wykonane spadki

Woda na tarasie - źle wykonane spadki.

Prace glazurnicze

Mam duży taras, wyłożony gresem. W dwóch miejscach po deszczu zbiera się woda i tam są ciemniejsze nie tylko fugi (które zresztą się wykruszają), ale nawet całe płytki. Czy to pleśń? Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy to oznacza konieczność skucia posadzki?

To może być pleśń, ale niekoniecznie. Mogą to być również glony lub inne zabrudzenia, które wraz z wodą spływają w najniższe miejsca okładziny. A po jej odparowaniu tworzą ciemne naloty. Na problem trzeba spojrzeć pod kątem jego uciążliwości. Przypuśćmy, że taras nie cieknie, a jedynie płytki są brudne i wykruszają się fugi. W takim przypadku najłatwiej będzie okładzinę potraktować płynem do usuwania korozji mikrobiologicznej ATLAS MYKOS lub detergentów i doprowadzić ją do czystości. Fugi natomiast należy wydłubać całkowicie, a płytki zaspoinować na nowo. Dobrze jest w takim przypadku użyć fugi cementowej o niskiej nasiąkliwości ATLAS ARTIS, a jeszcze lepiej FUGI EPOKSYDOWEJ ATLAS ARTIS. Niestety, przy wymianie fragmentu fugi trudno jest dobrać ten sam kolor. Można jednak zakupić zaprawę o barwie jak najbardziej zbliżonej do istniejącej, a następnie ujednolicić kolorystykę na całej powierzchni okładziny, pokrywając stare i nowe spoiny renowatorem do fug ATLAS FUGERO. Na zakończenie prac można pokryć fugę preparatem impregnującym na bazie silikonu. W tej sytuacji pozostaje tylko zadbanie o to, by nie zapuścić płytek ponownie, czyli po deszczach na bieżąco usuwać wodę z wklęsłych miejsc posadzki.
Nie po to jednak wydaliśmy masę pieniędzy na taras, żeby teraz biegać z wycieraczką i zgarniać wodę po każdym deszczu. Jeśli nie można wyegzekwować od wykonawcy naprawy tarasu, wtedy trzeba dokonać jej samodzielnie. Potrzebna będzie dwumetrowa listwa i poziomnica. Przy ich pomocy należy określić, które płytki znajdują się poniżej płaszczyzny okładziny i po prostu je wykuć. Następnie należy dokładnie oczyścić odkrytą powierzchnię z pyłu i gruzu oraz pokryć ją emulsją gruntującą. Uzupełnianie płytek należy wykonać pod kontrolą łaty i poziomnicy, by uniknąć błędów poprzedniego wykonawcy.
Oczywiście, w niektórych przypadkach okładzina na tarasie jest tak fatalnie ułożona, że lokalne naprawy nic nie dadzą. Wówczas, albo będziemy się męczyć z bieżącym usuwaniem wody, albo będziemy zmuszeni wymienić płytki na całym tarasie.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty