atlas - kleje do marmurów i innych płyt nasiąkliwych

Klej do marmurów i innych płyt nasiąkliwych.

Prace glazurnicze

Jakie (i dlaczego) zaprawy nadają się do klejenia płytek marmurowych naturalnych i syntetycznych oraz innych materiałów nasiąkliwych?

Do przyklejania płytek z marmurów naturalnych i syntetycznych, kamienia naturalnego oraz płytek z materiałów nasiąkliwych, na których mogłyby wystąpić przebarwienia polecam klej ATLAS PLUS BIAŁY.
Produkowany jest na bazie białego cementu, a więc nie powoduje powstawania przebarwień na zewnętrznej powierzchni płyt marmurowych lub kamiennych. Jest to zaprawa mrozo- i wodoodporna, którą można stosować wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Charakteryzuje się zwiększoną elastycznością i przyczepnością. Może być stosowana na podłoża otynkowane, betonowe i jastrychy cementowe, a także w systemach ogrzewania podłogowego. Podłoże powinno być mocne i równe, oczyszczone z kurzy, brudu i luźnych fragmentów. Przy dużej chłonności podłoża zaleca się je zagruntować stosując emulsję gruntującą ATLAS UNI-GRUNT. Maksymalna grubość warstwy zaprawy klejowej to 10 mm, minimalna 2 mm. W przypadku przyklejania cienkich płyt marmurowych mogą wystąpić czasowe przebarwienia spowodowane dużą nasiąkliwością marmuru. Przyklejone płytki wrócą do poprzedniego koloru po około 7 dniach, tzn. po całkowitym wyschnięciu kleju.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty