atlas - uszczelnienie podłoża przed przyklejaniem płytek na ścianach w łazience

Uszczelnienie podłoża przed przyklejaniem płytek na ścianach w łazience.

Prace glazurnicze

W jaki sposób wykonać klejenie płytek na ścianach w łazience z prysznicem wannowym – czy trzeba uszczelniać podłoże i jakie zastosować kleje?

Uszczelnienie nie jest konieczne, ale w niektórych strefach, np. wokół wanny czy w kabinie prysznicowj bardzo przydatne. Do tego celu proponuję system ATLAS WODER E.
Okładzina ceramiczna jest odporna na oddziaływanie wilgoci, lecz nie może stanowić wodoszczelnego zabezpieczenia podłoża. Woda może przesiąkać przez wszelkiego rodzaju szczeliny i doprowadzić do zawilgocenia podłoża co w konsekwencji może doprowadzić do uszkodzeń takich jak : wypłukiwanie spoiwa, niszczenie betonu, powstawanie rys, zagrzybień i wykwitów.
Miejsca narażone na oddziaływanie wilgoci są nazywane strefami mokrymi i są to przede wszystkim: ściana i podłoga w pobliżu kabiny prysznicowej, umywalki i wanny. Do uszczelnienia podżoży służy system ATLAS WODER E, oparty na folii bezspoinowej. Stosuje się go do uszczelniania pomieszczeń z przepływającą bezciśnieniowo po płytkach wodą tzn. łazienek, kabin prysznicowych itp.
Do przyklejania płytek na systemie WODER E najlepiej użyć klejów elastycznych ATLAS PLUS, ATLAS PLUS BAŁY, ale pozostałe kleje z oferty ATLASA również będą miały wystarczająca przyczepność do tego typu hydroizolacji.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty