atlas - przygotowanie ścian pod ocieplenie

Przygotowanie ścian pod ocieplenie

Prace ociepleniowe

Kupiłem 30-letni dom. Odpada z jego ścian zewnętrznych tynk, więc widać cegłę. Na wiosnę planuję zrobić nową elewację. Jak przygotować te stare mury z odpadającym tynkiem do położenia styropianu i nowego tynku, aby to ocieplenie nie zsuwało sie ze starymi warstwami? Kleić te dziury, murować?

Prawidłowe przygotowanie ścian pod ocieplenie jest niezwykle ważne, i to z wielu względów. Powinno być ono stabilne, nośne, czyste i równe, tak aby przyklejone płyty były zamocowane mocno i trwale. Aby to osiągnąć musi Pan wykonać kilka czynności.
Po pierwsze należy opukać młotkiem całą elewację. Jeśli natrafi pan na „głuchy” odgłos, znaczyć to będzie, iż tynk w tym miejscu nie przylega trwale do muru i trzeba go skuć. Po drugie, z pozostawionych warstw tynkarskich które mocno trzymają się muru powinien pan usunąć wszelkie słabo przylegające powłoki malarskie i ślady korozji biologicznej (glony i grzyby). Kolejnym krokiem jest wypełnienie ubytków po skutych tynkach, rzecz jasna poprzedzone zagruntowaniem odsłoniętego muru emulsja ATLAS UNI-GRUNT. Do uzupełnienia tynku (w zależności od jego grubości) powinien pan użyć ZAPRAWY TYNKARSKIEJ ATLAS lub ZAPRAWY WYRÓWNUJĄCEJ ATLAS. Osiągniecie równej powierzchni jest ważne również ze względów ekonomicznych. Wypełnianie ubytków klejem jest nieopłacalne, można do tego użyć tańszych zapraw.
Gdy podłoże jest już naprawione i równe powinno się zagruntować, aby wyrównać jego chłonność na całej powierzchni.
Radzę panu, aby wszystkie te prace wykonała ekipa, która będzie montować ocieplenie. Po pierwsze, w przypadku ewentualnych usterek (odpukać), uniknie pan konfliktu z wykonawcą, który bez oporów zwali winę na złe przygotowane podłoże. Po drugie, wykonawca firma wykonawcza, posiadając odpowiedni sprzęt, np. myjki ciśnieniowe, zrobi to szybciej i dokładniej.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty