atlas - zabezpieczenie ocieplenia przed gryzoniami

Zabezpieczenie ocieplenia przed gryzoniami.

Prace ociepleniowe

Myszy wgryzły się w styropian, którym ociepliłem garaż. Widzę to po otworach pod ociepleniem oraz resztkach materiału na posesji. Jak zabezpieczyć ścianę, przed gryzoniami?

Pomijając wszystkie nie budowlane sposoby walki z myszami, mogę Panu zaproponować zastosowanie siatek przeciwko gryzoniom. Zabezpieczenia takie stosuje się najczęściej w do kratek wentylacyjnych, kratek okiennych lub drzwiowych itp. W sprzedaży dostępne są również siatki przeciw gryzoniom w postaci rolek! Służą one do powierzchniowego zabezpieczenia takich elementów jak styropian. Jeśli takowej nie uda się Panu kupić, może Pan zamontować zwykłą siatkę metalową. Najlepszym powodzeniem w tym przypadku cieszą się siatki o modułach N 20 (oczko 15mm x 5mm) G= 0,5mm (grubość blachy), i N 14 (oczko 10 mm x 6mm) G=0,5mm. Siatka jest wykonana z taśmy stalowej czarnej lub ocynkowanej, ale może być także wykonana z aluminium. Siatka taka idealnie nadaje się do tego celu, ponieważ jest bardzo elastyczna i łatwo ją formować.
Generalnie, jeśli dół ocieplenia byłby wykonany prawidłowo, czyli najniższa płyta oparta jest na listwie cokołowej lub obrobiona typową siatką zbrojącą, zatopioną w zaprawie klejącej, wówczas problem z myszami nie powinien wystąpić. Jeśli wystąpił wówczas trzeba założyć albo listwę cokołową, albo dodatkową siatkę zabezpieczającą. Powinna ona obejmować najniższą płytę styropianową co najmniej z dwóch stron, od dołu (o ile nie ma listwy cokołowej) i od ściany budynku. Jeśli ocieplenie jest prowadzone od fundamentów, wówczas powinna być ona umocowana na powierzchni 20 – 30 cm powyżej i poniżej gruntu od strony zewnętrznej. Oczywiście najłatwiej jest ją założyć podczas montażu systemu. W Pana przypadku (zamocowany system) montaż siatki musi być ograniczony tylko do dolnej powierzchni płyty, czyli od dołu zamiast listwy cokołowej, której zapewne Pan nie ma. Musi Pan ją tak zamontować, aby była ściśle połączona ze ścianą, na której zamocowany jest styropian, tak by uniemożliwić gryzoniom przedostanie się pod styropian. Najlepiej jest podciąć mur na 1-2 cm szlifierką kątową i siatkę wpuścić w szczelinę. Może ją Pan również zagiąć w dół pod kątem prostym i zamocować do ściany, a następnie obrzucić zaprawą tynkarską lub przykleić rząd płytek.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty