atlas - wybór wykonawcy do ocieplenia

Wybór wykonawcy do ocieplenia.

Prace ociepleniowe

W jaki sposób należy postępować, aby poznać, że wykonawca, który ma nam zamontować system, jest profesjonalistą, a nie laikiem?

Przede wszystkim należy samemu zapoznać się z technologią wykonywania ocieplenia. Mnogość producenckich instrukcji (w postaci folderów, artykułów sponsorowanych w pismach branżowych, na stronach internetowych itp.) pozwala każdemu zrozumieć istotę ocieplania i technologię wykonania. Ważnym jest również, aby odwiedzić domy z poprzednich zleceń wybranego wykonawcy. Podczas takiej wizyty, nie można poprzestać jedynie na oględzinach zza płotu. Koniecznie trzeba zamienić kilka słów z inwestorem. Ten na pewno opowie nam o terminowości wykonanych prac, czystości na placu budowy, łatwości rozliczenia z wykonawcą i generalnie dogadywania się w wielu kwestiach. Bliższe oględziny elewacji pozwolą ocenić jakość robót – należy zwrócić uwagę na to czy tynk nie jest popękany, czy jego faktura jest jednorodna pod względem struktury i koloru, jak wykończone są miejsca szczególne elewacji takie jak cokół, naroża, ościeża itp.
Gdy wykonawca pojawi się już na placu budowy należy przyjrzeć się czy wykonawca jest odpowiednio przygotowany do prowadzenia prac: czy ma odpowiednią ilość rusztowań pozwalających wykonać prace na całej ścianie bez konieczności przesuwania go, czy dysponuje odpowiednimi narzędziami, czy nie ma już na wstępie jakiś własnych „innowatorskich” pomysłów, np. potanienia ocieplenia. W końcu czy ma odpowiednio dużą ekipę – będzie to miało znaczenie zwłaszcza przy tynkowaniu, kiedy to potrzebna będzie taka ilość ludzi, aby otynkowali jedną ścianę bez „przerw technologicznych”.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty