atlas - styropian a wykraplanie pary wodnej

Styropian a wykroplenie pary wodnej.

Prace ociepleniowe

Postanowiłem ocieplić styropianem dom. Czy to dobry pomysł, spotkałem się bowiem z opiniami, że to ryzykowne przedsięwzięcie, bo może doprowadzić do zawilgocenia muru?

Opinie te nie mają potwierdzenia w praktyce.
Prawidłowo zaprojektowane ocieplenie z zastosowaniem styropianu nie spowoduje zawilgocenia ścian, bez względu na to z jakiego materiału są one wzniesione. Nie ma znaczenia czy będą to elementy ceramiczne, silikatowe, beton, komórkowy itp. – praktycznie zawsze istnieje możliwość docieplenia ich styropianem. Namawiam więc gorąco, aby zwrócił się Pan do doradcy ATLASA (numery telefonów w zakładce kontaky) z prośbą o wykonanie odpowiednich obliczeń cieplno-wilgotnościowych. Jest to usługa bezpłatna, a skorzystanie z niej wiąże się jedynie z wykonaniem telefonu i przekazaniem kilku danych, dotyczących grubości i rodzaju muru, oraz przewidywanego sposobu wykończenia. Te wyliczenia pozwolą na ekonomiczny i całkowicie bezpieczny dobór grubości styropianu do parametrów całej przegrody.
System izolacji cieplnej ze styropianem spełni Pana oczekiwania, zarówno co do izolacyjności termicznej ściany jak i pod względem przepływu pary wodnej przez nią. W praktyce ocieplenie ściany styropianem o grubości 12 cm jest wystarczające zarówno do osiągnięcia wartości współczynnika przenikania ciepła poniżej 0,3 W/m2·K i uniemożliwienia gromadzenia się w ścianie wilgoci. W niektórych przypadkach wystarczy nawet kilka centymetrów mniej, ale generalnie namawiam Pana nawet do przekroczenia tej grubości, zwłaszcza w obliczu zbliżających się nieuchronnie podwyżek cen za energię.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty