atlas - ocieplenie blaszanego garażu

Ocieplenie blaszanego garażu

Prace ociepleniowe

W blaszanym garażu mam mróz na ścianach wewnątrz. czy można go jakoś od ocieplić, obłożyć ściany, aby to zjawisko wyeliminować?
Jak najbardziej jest to możliwe. Problemem jest tylko mocowanie warstwy termoizolacji, nie można bowiem użyć kleju – nie będzie on miał odpowiedniej przyczepności do blachy. Można go użyć, ale tylko jako warstwy montażowej i wyrównującej podłoże. Głównym łącznikiem muszą być w takim wypadku kołki.
Jednak w przypadku garażu i cienkich ścian powinien Pan zastosować, tzw. suchą metodę ocieplania, czyli mocowanie termoizolacji bez pomocy zaprawy klejącej. Zaletą tego typu ocieplenia jest możliwość wykonania go samodzielnie, bez konieczności stosowania gotowych rozwiązań systemowych. Najogólniej mówiąc metoda ta polega na przymocowaniu termoizolacji do przegrody za pośrednictwem rusztu. W pierwszym kroku musi Pan zamontować ruszt, najlepiej podwójny, tworzący kratę. Może go Pan wykonać z listew drewnianych o grubości połowy przewidzianej termoizolacji. Listwy do blachy mocuje Pan śrubami. Warstwę termoizolacyjną mogą stanowić płyty z wełny mineralnej lub styropianu o grubości listew rusztu! Należy je tak rozmieścić w dwóch warstwach pomiędzy listwami, aby nieocieplone miejsca sprowadzić jedynie do punktów krzyżowania się listew. Na warstwie termoizolacji musi Pan zamocować folię wiatroizolacyjną, chroniąca płyty przed zawilgoceniem z zewnątrz.
Jako wykończenie może Pan zastosować siding lub deski elewacyjne.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty