atlas - nakładanie tynku cienkowarstwowego po zimie

Nakładanie tynku cienkowarstwowego po zimie

Prace ociepleniowe

Jesienią zeszłego roku wykonywaliśmy docieplenie w systemie Atlas Stopter . Ze względu na warunki atmosferyczne nie zdążyliśmy jednak położyć tynku akrylowego Atlas Cermit N. Czy powinniśmy coś zrobić z podłożem, przed położeniem tynku?
Podłoże pod tynk powinno zostać zagruntowane podkładem ATLAS CERPLAST. Najpierw jednak należy dokładnie obejrzeć powierzchnię warstwy zbrojonej, gdyż w trakcie zimy mogła ulec zniszczeniu.
Jeżeli warstwa zbrojąca została pokryta jesienią tynkiem podkładowym CERPLASTEM, to gdy jest on w dobrym stanie (a po tak krótkim okresie powinno tak być), to wystarczy go oczyścić z kurzu i nałożyć tynk cienkowarstwowy. Gorzej, gdy warstwa zbrojąca została na zimę bez CERPLASTU – ta sytuacja jest niezgodna z technologią firmy Atlas, która nie dopuszcza takiej sytuacji. W takim przypadku na skutek działania wilgoci, mrozu i zmian temperatury mogła ona ulec osłabieniu z powodu braku hydrofobowej warstwy ochronnej z CERPLASTU. Niestety trudno jest w tym przypadku udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż nie wiemy jaki wpływ na parametry wytrzymałościowe warstwy zbrojącej wywarły ww warunki. Można oczywiście dokonać oceny poprzez oględziny, ale ocena ta będzie niestety subiektywna. Decyzja w tym przypadku należy do inwestora. Przy założeniu, że warstwa zbrojąca dobrze "przeżyła" zimę, należy ją oczyścić, przemalować podkładem ATLAS CERPLAST i położyć tynk. Jeżeli jest ona słaba - należy ją usunąć i wykonać nową warstwę zbrojącą.

autor: Piotr Idzikowski


źródło: www.atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty