kreisel - wykonanie ścianek działowych spoinowanie płyt g-k

Spoinowanie połączeń między płytami gipsowo-kartonowymi

 

Przed przystąpieniem do spoinowania należy oczyścić powierzchnię płyt w obrębie styku z kurzu i pyłu. Krawędzie cięte i odpowiednio sfazowane zaleca się zwilżyć wodą. Oryginalne krawędzie płyt, fazowane fabrycznie, nie wymagają zwilżenia.
Przygotowaną gipsową zaprawę szpachlową nanosi się i rozprowadza poprzecznie w stosunku do linii styku płyt. Zaprawę wciska się jak najgłębiej, aby szczelnie wypełnić cały styk.

Następnie ruchem jednostajnym rozprowadza się i wygładza zaprawę szpachlową wzdłuż całej spoiny.

Za pomocą szpachelki w uprzednio rozprowadzoną zaprawę szpachlową wciska się taśmę zbrojącą. Może to być taśma papierowa, taśma siateczkowa (samoprzylepna) z włókna szklanego lub taśma z fizeliny. W trakcie tej czynności należy unikać pozostawiania pęcherzyków powietrza pod taśmami pełnymi. Powierzchnię taśmy pokrywa się cienką warstwą wyciśniętej zaprawy szpachlowej i pozostawia całość do wyschnięcia.

Następnie nakłada się kolejną warstwę zaprawy szpachlowej pasmem o ok. 5 cm szerszym niż obszar styku płyt i czeka do jej wyschnięcia.

Ostatnią, trzecią warstwę zaprawy szpachlowej nanosi się szerzej niż warstwa poprzednia i starannie zlicowuje z powierzchnią płyt.
Po wyschnięciu ostatniej warstwy zaprawy szpachlowej przystępuje się do szlifowania i wygładzania spoiny przy użyciu drobnoziarnistego papieru ściernego siateczkowego.


źródło: www.kreisel.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty