jak-budowac - jak usunąć bąble powietrza z betonu?

Jak usunąć bąble powietrza z betonu?

Nadmiar wody, bąble powietrza czy nierównomierna gęstość mieszanki to do niedawna najczęstsze problemy podczas wylewania betonu. Remedium na powyższe bolączki stanowią buławy wibracyjne firmy Hervisa.
beton

Proces wibrowania betonu zaczyna zdobywać w Polsce coraz większe grono entuzjastów. Pozwala on w łatwy sposób i bez użycia skomplikowanych narzędzi podnieść jakość mieszanki betonowej używanej na budowie. Dzięki zastowaniu buław wibracyjnych firmy Hervisa wylany już beton zyska zarówno na konsystencji jak i gęstości.

Prosty sposób na doskonały efekt

Budowa oraz sposób działania buławy wibracyjnej o napędzie mechanicznym jest wyjątkowo prosta. Urządzenie to składa się z napędu, będącego w zasadzie zabudowanym silnikiem elektrycznym lub spalinowym, giętkiego wałka oraz głowicy odpowiedzialnej za generowanie drgań. We wnętrzu głowicy znajduje się mimośród osadzony na wysokiej klasy łożyskach. Dzięki swojej niesymetrycznej budowie w momencie wprawienia go w ruch obrotowy wytwarza on silne wibracje. Obroty zostają przeniesione na mimośród z jednostki napędowej przy pomocy giętkiego wałka. Rolę napędu pełni najczęściej, ze względu na atrakcyjną cenę, 1-fazowy silnik elektryczny CMP, o mocy trzech koni mechanicznych. Pozwala on rozpędzić mimośród do aż 9000 obr./min. co daje możliwość uzyskania bardzo silnych wibracji. Dzięki temu, po zanurzeniu w płynnym jeszcze betonie, buława powoduje mocne jego zawibrowanie, powodując wytrącenie niepotrzebnej wody, rozbicie pęcherzyków powietrza oraz ujednolicenie gęstości w całej objętości mieszanki.

Warto w tym miejscu również zauważyć, że produkcja silnika CMP jest całkowice zgodna z normami dotyczącymi tego typu urządzeń, czyli EN 60745-2-12:2003 oraz EN 60745-1:2003 co daje gwarancję najwyższej jakości wykonania.

Duży może więcej

Buławy wibracyjne firmy Hervisa występują w całej gamie typów. W zależności od potrzeb, użytkownik może wybierać spośród pięciu modeli o różnych średnicach - od 28 do 57 mm. Wymiar głowicy przekłada się bezpośrednio na wydajność całego urządzenia, pozwalając na zawibrowanie od 8 do 35 metrów sześciennych betonu na godzinę, w zależności od wielkości buławy. Z kolei dzięki różnym rozmiarom giętkiego wałka, którego długość może wynieść trzy, cztery lub pięć metrów, użytkownik może dobrać rozmiary urządzenia do indywidualnych potrzeb i konkretnego zastosowania.

Dla wysokiej klasy profesjonalistów, w ofercie firmy Lange Łukaszuk znajdują się również głowice typu Premium. W odróżnieniu od popularnych modeli Standard, są one dodatkowo pokryte gumą w celu uchronienia buławy przed uszkodzeniem, jakie może powstać w wyniku uderzenia wibrującej głowicy w szalunek.

Buławy wibracyjne firmy Hervisa wyznaczają nowy standard pracy na budowie. Dzięki przemyślanej konstrukcji pozwalają w łatwy sposób podnieść jakość mieszanki betonowej, a ich doskonała jakość wykonania sprawia, że będą one nam służyć bezawaryjnie przez długi czas.

Przykładowe ceny

Buławy wibracyjne Hervisa o średnicy 28 mm AM28, cena detaliczna brutto od 1157,78 do 1279,78 zł w zależności od długości wałka giętiego.

Buławy wibracyjne Hervisa o średnicy 57 mm AM57, cena detaliczna brutto od 1377,38 do 1511,58 zł w zależności od długości wałka giętiego.

Napęd elektryczny CMP do buław AM, cena detaliczna brutto 1340,78 zł


Źródło: GutPR

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty