knauf - budynki mieszkalne - ściany zewnętrzne - bezspoinowe systemy ociepleń

Ściany zewnętrzne - Bezspoinowy System Ociepleń
Izolacja zewnętrznej ściany - tynk stosowany na warstwę izolacji

Zewnętrzna izolacja masywnych ścian murarskich zatrzymuje ciepło w budynku. Masa termiczna zewnętrznych ścian murarskich pomaga utrzymać stałą temperaturę - zachowuje ciepło w zimie i zmniejsza nagrzewanie się w lecie.

Izolacja zewnętrznych ścian jest odpowiednia dla nowych obiektów i dla renowacji budynków już istniejących.

W wielu starszych budynkach, zwłaszcza zbudowanych w latach 60-tych i 70-tych można zauważyć zniszczenie struktury zewnętrznej ściany, przecieki, kondensację pary i duże straty ciepła spowodowane brakiem odpowiedniej izolacji.

Problemy te można rozwiązać stosując izolację zewnętrznych ścian wykończonych tynkiem lub pokrytych okładziną. Przy renowacji budynku montażowi zewnętrznej izolacji towarzyszy wymiana okien, co umożliwia izolację ościeży prowadząc do eliminacji mostków cieplnych.

Wykończenie tynkowe

Różnorodność kolorów i faktur tynków stwarza szeroki wachlarz możliwości dla architektów przy tworzeniu atrakcyjnych i praktycznych projektów.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tynków, które są alternatywą dla tradycyjnych piaskowo/cementowych tynków. Należy skonsultować się z producentami odnośnie specyficznych wymagań dotyczących ich produktów.

Tynk kładziony na warstwę izolacji poddawany jest większym wahaniom temperatury niż tynk położony bezpośrednio na mur. Aby zapobiec pękaniu, należy przestrzegać następujących zaleceń:

wzmocnij tynk siatką
wykonaj dylatacje w odległościach maksymalnie co 5 metrów i wypełnij je fugą elastyczną
wybierz jasne kolory wykończenia, aby zmniejszyć nagrzewanie się powierzchni ścian
użyj tynku zawierającego włókna polimerowe lub/i wzmacniające

Kształtowniki z blachy ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej powinny być zamontowane zarówno w spoinach konstrukcyjnych, w narożnikach ścian i wokół otworów konstrukcyjnych, jak również w spoinach dylatacyjnych. Przy renowacji parapety i okapniki najprawdopodobniej będą musiały być poszerzone lub przerobione.

Należy zaizolować ościeża i podsufitki przy otworach, aby uniknąć mostków cieplnych.

Ogień


Gdy pod warstwą tynku znajduje się łatwopalna izolacja, wzmacniająca siatka musi być przymocowana poprzez warstwę izolacji do podłoża. Dodatkowo na każdej kondygnacji powinny być niepalne przegrody z pustką powietrzną zgodnie z przepisami budowlanymi - dokładniej w BR135 opublikowanym przez Zakład Badań Budowlanych.Wełna kamienna
FKD
FRN
FRE
FRK
FKL


źródło: wwwknaufinsulation.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty