Cekol - Klejenie płytek na trudne podłoża

Pytanie: Czy istnieje jakaś zaprawa klejąca z pomocą której można kleić płytki na podłoża trudne, na przykład nowe płytki na stare bez konieczności skuwania starych okładzin?

Do tego typu zastosowań doskonale nadaje się zaprawa klejąca CEKOL C-11. Stosuje się ją do przyklejania płytek gresowych, ceramicznych, szklanych do podłoży betonowych, z cegły, gazobetonu, bloczków keramzytowych cementowych i cementowo-wapiennych, płyt i bloczków gipsowych, stabilnych podłoży drewnopochodnych i konstrukcji stalowych.

Za pomocą kleju CEKOL C-11 można również przykleić nowa glazurę na stara bez konieczności skuwania, oraz innych gładkich podłożach jak, np. lastryko, zaoszczędzając w ten sposób czas , energie i pieniądze. Przy przyklejaniu nowej glazury na starą ważne jest żeby istniejące płytki były trwale związane z podłożem. W tym celu należy sprawdzić przyczepność starej glazury opukując ja młotkiem. Następnie starą okładzinę dokładnie oczyszczamy, myjemy usuwając kamień stare detergenty, a na koniec osuszamy. Dla zwiększenia przyczepności stare płytki można pokryć preparatem CEKOL GS-83 KONTAKT, używając do tego walka lub pędzla.

Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy za pomocą pacy zębatej ze stali nierdzewnej lub plastikowej klej CEKOL C-11, charakteryzujący się dobrą przyczepnością w różnych warunkach. Jest to klej typu C2E. Ważne jest również, aby nowo przyklejanie płytki były lekko przesunięte w stosunku do starych płytek. Dla zachowania równych odległości między płytkami stosujemy krzyżyki dystansowe. Po 24 godzinach można przystąpić do spoinowania płytek.Wszystkie prace należy wykonywać w temperaturze +5°C do +25°C.

źródło: www.cekol.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty