Cekol - Wyrównywanie podłogi w łazience

Pytanie: Czy zaprawa CEKOL ZW-04 nadaje się do wykonania warstwy wyrównującej (do 5 cm) na podłodze pod płytki ceramiczne w łazience?

Zaprawa CEKOL ZW-04 jak najbardziej nadaje się do tego typu zastosowań. Przed przystąpieniem do pracy należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Istniejącą wylewkę betonową należy odkurzyć i oczyścić, wszelkie luźne elementy trwale nie związane z podłożem należy usunąć. Musi ona też odznaczać się odpowiednią zwartością i nośnością. Podłoże należy zagruntować emulsją gruntującą. Emulsja gruntująca zmniejszy i wyrówna chłonność podłoża a tym samym poprawi przyczepność nowo nakładanej warstwy. Pod wyroby marki CEKOL należy stosować emulsję gruntującą CEKOL DL-80.

Wykonując posadzkę z pomocą zaprawy CEKOL ZW-04 wszystkie prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną przestrzegając zaleceń producenta. Pamiętać należy o wykonaniu dylatacji a istniejące w wylewce betonowej dylatacje powtarzamy w nowo wykonywanej warstwie posadzki. Zaprawę należy wymieszać z czystą zimną wodą w proporcjach podanych przez producenta. Po wykonaniu posadzkę należy pielęgnować, zraszać wodą i przykryć folią w celu zabezpieczenia jej przed zbyt szybkim wysychaniem. Płytki można zacząć układać po około 48 godzinach po wcześniejszym zagruntowaniu podłoża.

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty