Cekol - Jak usunąć plamy z posadzki w garażu?

Pytanie: Substancje używane w garażu jak olej silnikowy czy płyn hamulcowy pozostawiają na posadzce plamy, czy jest jakiś sposób aby zabezpieczyć posadzkę przed takimi plamami?

Jeżeli posadzka nie jest pokryta żadną glazurą, czy terakotą i jest pochodzenia mineralnego (betonowa, cementowa, kamienna) możemy zastosować preparat CEKOL ZL-81. Jest to specjalny preparat do zabezpieczania podłoży mineralnych przed działaniem wody i oleju. Można stosować go wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. CEKOL ZL-81 szczególnie polecany jest do stosowania na podjazdach, w garażach, na posadzkach hal przemysłowych, w kuchniach i na wszystkich powierzchniach narażonych na działanie oleju.CEKOL ZL-81 jest wodorozcieńczalnym, gotowym do użycia preparatem, łatwym do stosowania dowolną techniką malarską (wałek, pędzel, natrysk). Po wyschnięciu tworzy na powierzchni przezroczystą powłokę wodo- i olejoodporną. CEKOL ZL-81 jest gotowy do użycia. Nie wymaga rozcieńczania.

Jeżeli chodzi o trwałość nałożonej warstwy preparatu CEKOL ZL-81, to należy pamiętać o tym, że stanowi on ochronę czasową i ulega okresowemu ścieraniu. Szczególnie jeżeli są to powierzchnie, gdzie odbywa się jakiś ruch (pieszy bądź kołowy, parkingi, podjazdy, garaże , warsztaty itd.).

Trzeba pamiętać o tym, że produkt CEKOL ZL-81 nie jest impregnatem, a preparatem, który zabezpiecza powierzchnie przed wnikaniem ewentualnych zanieczyszczeń olejowych. Nie powoduje on impregnacji podłoża.Jeżeli jest to powierzchnia bardzo narażona na działanie czynników, które mogą powodować jej ścieranie, to dobrze jest co jakiś czas sprawdzić jej stan czy podłoże jest jeszcze zabezpieczone, jeżeli nie jest i preparat nie spełnia już swoich zadań, można nałożyć nową warstwę preparatu. Myślę, że raz lub dwa razy na sezon warto to zrobić. Przed zastosowaniem CEKOL ZL-81 należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Musi być ono zwarte, oczyszczone z wszelkich luźnych elementów, drobin kurzu i innych zanieczyszczeń.

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty