Strach i Zauroczenie

Tak Anna Konik nazwała swoją wystawę, którą w Atlasie Sztuki oglądać można od 17 czerwca. Tytuł odwołuje się do emocji i przyznać trzeba, że zaprezentowane tam wideoinstalacje powinny je w widzu obudzić.
Anna Konik, artystka multimedialna, dzieli swe życie między Warszawę i Berlin. Zaczynała od rzeźby, dziś jest cenioną fotografką, autorką obiektów, prac wideo i wideoinstalacji, laureatką prestiżowych stypendiów zagranicznych, dwa lata temu nominowaną do Paszportu Polityki. – Wideo pozwala na dokładniejsze i mocniejsze przekazanie informacji niż tradycyjna rzeźba – podkreśla.
W Atlasie Sztuki przedstawiła dwie wideoinstalacje. „Willa zauroczonych”, w 2009 r. goszcząca już w warszawskiej Zachęcie, to próba oddania klimatu intelektualnego, panującego w pewnej berlińskiej willi, w której zdarzyło się artystce przez 5 miesięcy mieszkać. Budynek ten, zamieszkiwany przez naukowców, był sceną regularnych wykładów, sympozjów, wizyt z innych ośrodków naukowych i nieustających, głębokich dyskusji. Atmosferę tego poruszenia umysłowego oddawać mają poetyckie obrazy, pokazywane równocześnie na kilku ekranach.
Drugi projekt, „Play back (to Irene)”, to próba zrekonstruowania sekund z życia alpinistki, której podczas upadku przemyka przed oczami – w formie skrótowych obrazów – całe życie. Ogląda się je na kilkunastu monitorach, jedne przyspieszone, inne zwolnione, jeszcze inne przekręcone o 180 stopni. Słuch atakują towarzyszące im dźwięki.
Piątkowy wernisaż w Atlasie Sztuki wzbudził duże zainteresowanie. Tych, którym nie udało się tam przyjechać, zapraszamy na Piotrkowską 114/116 do 14 sierpnia.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty