ATLAS w krainie komiksów i gier

Zostaliśmy głównym sponsorem łódzkiego 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który odbędzie się w dniach 30 września – 2 października 2011 roku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. W tym roku zapowiada się szczególnie atrakcyjnie.
– ATLAS wspiera sztukę od wielu lat – mówi Jacek Michalak, wiceprezes GRUPY ATLAS. – Nasze sztandarowe działanie w tej sferze to galeria Atlas Sztuki, w którym od ośmiu sezonów pokazujemy prace wybitnych artystów współczesnych. O tym, że robimy to całkiem nieźle, zaświadcza tytuł najlepszej prywatnej polskiej galerii. Na gruncie sztuki filmowej współpracowaliśmy przed laty z festiwalem Camerimage. Obecnie postanowiliśmy związać się z festiwalem komiksu i gier. Dlaczego? Ten rodzaj twórczości kieruje naszą wyobraźnię na nowe szlaki, buduje silne więzi między fanami i graczami, tworzy – nie tylko wirtualne – społeczności. Umożliwia świeże, czasem wręcz nowatorskie, spojrzenie na rzeczy i sprawy dobrze znane. Te wartości są ATLASOWI bardzo bliskie.
Podczas konferencji prasowej na temat 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, jaka odbyła się w Łodzi 14 czerwca br., przedstawiono program tegorocznej imprezy. Obecni na niej będą laureaci nagrody Eisnera (najważniejszej na świecie nagrody komiksowej): argentyński rysownik Eduardo Risso (100 Naboi, Batman, Spider-Man, Chicanos, Ja Wampir) oraz amerykański scenarzysta Brian Azzarello (100 Naboi, Hellblazer, Batman, Loveless, Banner). Ponadto kilkudziesięciu autorów z Polski i zagranicy. Zobaczyć będzie można kilkanaście ekspozycji – w tym multimedialną wystawę, łączącą komiks i gry flashowe, przygotowywaną z Karolem Konwerskim i Mateuszem Skutnikiem z Pastel Games. Uczestniczyć będzie można w warsztatach dla twórców, w strefie gier wideo (m.in. turniej Art Of Tekken), strefie Manga Corner, strefie dla dzieci, w Sympozjum Komiksologicznym, w konkursach, rysowaniu na żywo, wyborach rysunkowej Miss Festiwalu i w wielu innych atrakcjach.

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty