Życzenia dla Odyseuszy

Miał Odyseusz swoją łódź, ma Łódź swoją Odyseję. I to Odyseję Umysłu, gdyż tak nazywa się konkurs dla twórczych młodych ludzi, w którego światowym finale drużyna łódzkich jedenastolatków zajęła trzecie miejsce. Rzecz odbyła się 28 maja br., na Uniwersytecie Maryland pod Waszyngtonem. Niewielki udział w sukcesie miał też ATLAS: wsparł finansowo tę daleką podróż.
Nasi młodzi triumfatorzy to uczniowie łódzkiej Szkoły Podstawowej nr 1 Społecznych Towarzystw Oświatowych, od kwietnia mistrzowie Polski. Oczywiście, w kategorii szkół podstawowych, jako że w konkursie rywalizuje młodzież w różnym wieku, nawet i z wyższych uczelni. Liczy się niebanalne rozwiązanie postawionych im problemów, pokazane poprzez co najwyżej ośmiominutowy program artystyczny. Występ łodzian na zadany temat „Z notatnika przewodnika”, czyli pokazanie wizyty w dwóch krainach istniejących i jednej wymyślonej, nagrodzono owacją na stojąco!
W kategorii szkół podstawowych w finale rywalizowało 75 drużyn. Mistrzami świata zostali uczniowie angielsko-chińskiej szkoły w Singapurze. Młodym zwycięzcom gorąco gratulujemy inwencji i świetnej formy! Pełni podziwu dla Waszej wyobraźni, życzymy, by dzisiejszy Dzień Dziecka spełnił choć część Waszych – na pewno nieprzeciętnych – marzeń!

Authors: atlas.com.pl

Tłumaczenie

Wyszukiwarka

Przy wyborze specjalistycznej farby do malowania np. kuchni lub łazienki kieruję się

informacją pozyskaną z internetu - 42.9%
sugetią sprzedawcy lub doradcy technicznego - 18.4%
rekomendacją znajomych - 11.6%
informacją zawartą na opakowaniu lub reklamówce - 4.8%
własnym doświadczeniem w zakresie - 22.4%

Suma głosów: 147
The voting for this poll has ended on: 26 Cze 2012 - 00:00

Popularne tagi

Galeria

na skróty